Ratownicy medyczni protestują

Opublikowano: 31.08.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1451

W całej Polsce ratownicy kontraktowi dołączają do protestu i domagają się podwyżek za pracę w zespołach pogotowia. Grupowo składają wypowiedzenia lub idą na zwolnienia lekarskie.

Jak pisze portal mp.pl, w Gorzowie Wlkp., Sulechowie i Świebodzinie kontraktowi ratownicy medyczni pracujący w zespołach pogotowia dołączyli do ogólnopolskiego protestu i domagają się podwyżek. Złożyli wypowiedzenia lub poszli na zwolnienia lekarskie. Z danych służb wojewody lubuskiego wynika, że w Świebodzinie 12 ratowników przebywa na zwolnieniach lekarskich, a w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie wypowiedzenia złożyło 41 osób (ich umowy wygasną 30 września br.). Z kolei w szpitalu w Sulechowie wszyscy ratownicy złożyli wypowiedzenia. O złożeniu wypowiedzeń poinformowali też na Facebooku ratownicy medyczni z pogotowia w Łomży. Tam złożyło je 43 ratowników medycznych.

Od wielu dni protestujący w sprawie stawek wynagrodzenia ratownicy medyczni składają wypowiedzenia lub zapowiadają rozwiązywanie umów.

25 ratowników medycznych zatrudnionych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku wypowiedziało umowy kontraktowe z powodu niskich wynagrodzeń. Mowa o ratownikach z Białegostoku, Moniek, Hajnówki i Sokółki. Jeśli ratownicy podtrzymają swoją decyzję, od września stacja będzie miała kadrę uszczuploną niemal o połowę.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fire 31.08.2021 19:55

    Ojej, biedni łowcy skór upominają się o atencję.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.