Rasizm w USA? Władze wycofują się z kontrowersyjnych rozwiązań

Opublikowano: 18.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1379

Władze stanów Utah i Minnesota usunęły rasę jako preferencyjny czynnik określający, którzy pacjenci z COVID-19 powinni otrzymywać rzadkie przeciwciała monoklonalne. To wynik obaw o potencjalne procesy sądowe poszkodowanych pacjentów i ich rodzin.

Dotychczas dodatkowe punkty otrzymywały osoby z obniżoną odpornością lub w ciąży oraz ze względów rasowych. Dodatkowo punktowani mieli pierwszeństwo do leczenia na koronawirusa. Decyzja o wycofaniu się z tych rozwiązań jest wynikiem nacisków oraz możliwego procesu sądowego, za faworyzowanie ludzi pod kątem rasowym.

„W zeszłym tygodniu senator Marco Rubio, R-Fla., wysłał list do pełniącego obowiązki komisarza Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), żądając, aby agencja natychmiast zaktualizowała swoje wytyczne, aby pacjenci poszukujący leczenia przeciwciałami monoklonalnymi byli traktowani priorytetowo na podstawie ich historii medycznej, a nie rasy lub pochodzenia etnicznego” – podaje FoxNews.

Wczoraj Biden wygłosił przemówienie o fałszywym zagrożeniu praw wyborczych mniejszości. W międzyczasie @US_FDA mówi lekarzom, aby wykorzystali „rasę i pochodzenie etniczne” pacjentów z covidem, aby zdecydować, które z nich otrzymają przeciwciała monoklonalne i doustne leki przeciwwirusowe.

Na podstawie: Fox News
Zdjęcie: Stanfordedtech (CC BY-NC-ND 2.0)
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.