Raport o światowym szczęściu

Opublikowano: 10.04.2012 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 687

Duńczycy zostali uznani za najszczęśliwszy naród na świecie. Tym razem status tego skandynawskiego narodu potwierdzili ekonomiści z Uniwersytetu Kolumbijskiego w „Raporcie o światowym szczęściu” (World Happiness Report), opublikowanym pod auspicjami ONZ.

Pod względem przeciętnego poziomu satysfakcji z jakości życia, oprócz Danii w trójce liderów znalazła się także Szwajcaria (2 miejsce) i Finlandia (3 miejsce).

Ogółem w ankiecie, prowadzonej w latach 2005-2011 wzięło udział 1000 osób powyżej 15 roku życia ze 156 krajów. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi ustalono „współczynnik szczęścia” w10-punktowej skali.

Wśród głównych kryterium oceniano swobodę polityczną, system opieki społecznej ludności oraz brak korupcji.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Konter 10.04.2012 13:44

    Jestem ciekaw na którym miejscu była Polska.

  2. CD 10.04.2012 16:54

    “Wśród głównych kryterium oceniano swobodę polityczną, system opieki społecznej ludności oraz brak korupcji”

    Hehe, niezła definicja szczęśliwości.

  3. Radek 10.04.2012 18:53

    “wzięło udział 1000 osób powyżej 15 roku życia ze 156 krajów” Czyli na kraj przypada ok. 6,41 osoby. Czy spytanie się 6-7 osób pozwala ocenić “szczęśliwość” życia w danym kraju? Sami pomyślcie. Tak się tworzy bzdurne “dane statystyczne”.

    Jako swoboda polityczna nie wiem co uznali, ale nie ma wolności jako takiej jako kryterium główne. Ostatecznie przecież trzeba to słowo “wolność” zmienić, a najlepiej usunąć z języków europejskich.

    Pozdrawiam osoby myślące.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.