Ranking transparentności działań rządów

Opublikowano: 20.01.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 257

W rankingu World Economic Forum mierzącym przejrzystość i transparentność działań i decyzji rządów poszczególnych państw nasz kraj zajął… 110. miejsce na świecie. Bardziej transparentne i przejrzyste władze funkcjonują w takich krajach jak Gabon, Uganda, Mongolia, Albania, Ukraina czy Rosja. Ten fatalny wynik jest prostą konsekwencją przejęcia całości sterów w państwie przez ekipy Platformy Obywatelskiej i PSL, które doprowadziły do niebywałego rozrośnięcia się biurokracji, gigantycznego nepotyzmu, mnóstwa afer gospodarczych z udziałem najważniejszych osób w państwie, korupcji oraz jeszcze większego stopnia skomplikowania systemu podatkowego.

Niewydolność polskiego państwa mierzona jest także w braku przejrzystości i transparentności działań polskiego rządu. Afery i przekręty gospodarcze, skomplikowany system podatkowy, ciągle rozrastająca się biurokracja, nepotyzm i korupcja na szczytach władzy sprawiają, że nasz rząd w tej kategorii oceniany jest dramatycznie nisko. Według ostatniego rankingu World Economic Forum (za rok 2014) na świecie zajmujemy pod tym względem 110. miejsce dając się wyprzedzić takim tuzom światowej transparentności jak Gabon, Uganda, Mongolia, Albania, Ukraina czy Rosja.

Niestety nic nie wskazuje na to, aby Polska miała poprawić swoją pozycję w najbliższym czasie. Tuska podmieniono Ewą Kopacz, która dba o swoje psiapsiółki rozstawiając je po stanowiskach pełnomocniczek rządu do spraw tego i owego. Totalnie nie ma jednak wizji i strategii rozwoju Polski. Intelektualnie jest po prostu za słaba i nie ogrania kluczowych dla rozwoju naszego kraju tematów. Nie ma koncepcji jak rozwiązać problem niewydolności polskiego sądownictwa czy poluźnić fiskalny sznur założony na szyje polskich podatników. Nie panuje nad biurokracją i plagą nepotyzmu w spółkach państwowych. O walce z aferami i przekrętami nie będę wspominał. To powoduje, że w rankingu Światowego Forum Ekonomicznego za 2015 roku nasz kraj, w kategorii przejrzystość i transparentność działań rządu, prawdopodobnie znowu zajmie odległe miejsce w na początku drugiej setki.

Na podstawie: Global Competitiveness Report 2014-2015
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik

Ale czego się spodziewać po Bantustanie przeznaczonym na stracenie.
Politycy mogą tylko pić i zakąszać.

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

” Platformy Obywatelskiej i PSL, które doprowadziły do niebywałego rozrośnięcia się biurokracji, gigantycznego nepotyzmu, mnóstwa afer gospodarczych z udziałem najważniejszych osób w państwie, korupcji oraz jeszcze większego stopnia skomplikowania systemu podatkowego.”

No dokładnie, bo wcześniej to w Polsce nic takiego nie było, a przyszedł ten Tusk przyczyna wszelkiego zła i sprowadzil na nas klęski.

Koolo
Użytkownik
agama
Użytkownik

za murzynami jak zwykle

matwaweski
Użytkownik
matwaweski

Gdyby rządził PiS to Polska byłaby mocarstwem. Teraz jest tylko kondominium, niemiecko-rosyjskim protektoratem. Niech żyje Słońce Narodu, Jarosław Kaczyński!

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Transparentni przestępcy…to ciekawy pomysł.

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

“Gdyby rządził PiS to Polska byłaby mocarstwem. Teraz jest tylko kondominium, niemiecko-rosyjskim protektoratem. Niech żyje Słońce Narodu, Jarosław Kaczyński!”

No proszę, jak niektórym się zapomniało co mieliśmy za PiS. Toż to jedna banda!

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

zapomnieli w rankingu porównać działania seryjnych samobójców co to u nas spore żniwo koszą… ciekawe jak ich działalność wygląda na tle innych krajów …

jeju
Użytkownik
jeju

Litości !!! To zdjęcie , przypomina skamienialinę tyranozaura !!!