Ramadan w Norwegii

Opublikowano: 30.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1257

Automat z napojami na dworcu głównym w Oslo to najnowszy przykład islamizacji naszego społeczeństwa, przypominający o braku wspólnoty wartości między nami a wieloma imigrantami: ponieważ muzułmanie obchodzą teraz Ramadan, automat obwieszcza, że jest nieczynny do zachodu słońca.

 
Na „Facebooku” ktoś zamieścił krótki filmik z automatem w roli głównej. Widzimy na nim napis: „Denne brusautomaten faster til solnedgang” czyli „Ten automat z napojami pości do zachodu słońca”, a także zegar odliczający godziny, minuty i sekundy do momentu, kiedy spożywanie napojów znowu będzie halal.

Patrząc jednostkowo można ten automat uznać za swego rodzaju osobliwość. Ale wpisuje się on we wzorzec mniejszych i większych rzeczy stale przypominających nam, że islam odrzuca inne systemy wartości. Nie jest tak, że małe rzeczy nie mają znaczenia.

Automat znajduje się w przestrzeni publicznej, gdzie większość przechodniów nie jest muzułmanami, a nawet jeśli nimi są, niekoniecznie przejmują się przestrzeganiem postu. Ale, jak widać, również im wszystkim należy narzucić przestrzegany przez gorliwych muzułmanów zakaz spożywania napojów w ciągu dnia podczas Ramadanu.

To symboliczny gest, którego wykonanie kosztowało nieco wysiłku, w sytuacji, w której najłatwiej i najmniej grubiańsko byłoby po prostu go zaniechać. Ale islam z natury nie liczy się z innymi. Dlatego jego granice tak często znaczone są krwią.

Autorstwo: Christian Skaug
Tłumaczenie: Rolka
Źródło oryginalne: Document.no
Źródło polskie: Euroislam.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. tojazenn 30.05.2019 15:02

    witamy w euroarabii, dalej glosujcie na lewice: SLD PO PSL i inne dziadowstwo. PiS pewnie nie jest lepszy wspolpracujac po cichu ws ustawy 447 aby ograbic Polske przez Zydow

  2. qhashbba 30.05.2019 15:20

    Przeciez nikt nie kaze pic czegokolwiek muzlumanom, a innych ramandan nie obowiazuje… Debiliada na calego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.