Rakotwórcza substancja w produktach firmy Danone

Opublikowano: 20.03.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 817

Firma Danone wycofuje część swoich produktów z rumuńskich sklepów – okazuje się, że w mleku jednego z jej dostawców wykryto rakotwórczą substancję pochodzenia pleśniowego, aflatoksynę. Jak zapewniają przedstawiciele tej firmy, sprzedawane w Polsce produkty Danone są w 100 proc. bezpieczne.

Po stwierdzeniu obecności substancji aflatoksyna M1 w mleku dostarczanym przez jednego z rolników rumuńskich, której ilość w mleku przekraczała standardy unijne, Danone Rumunia natychmiast wstrzymał przyjmowania mleka z tego gospodarstwa.

Prewencyjnie z rumuńskiego rynku wycofano 75 ton produktów, które mogły powstać z zakażonego mleka.

Skąd aflatoksyna w mleku? Substancja ta trafiła do mleka, gdy krowy skonsumowały paszę zanieczyszczoną pleśnią. Dla ludzi aflatoksyny uznawane są za związki o najsilniejszym działaniu rakotwórczym. Powodują nowotwory wątroby.

A co z produktami sprzedawanymi w Polsce? Przedstawiciele koncernu zapewniają, że nie mamy się czego obawiać.

„Danone w Polsce używa do produkcji wyłącznie mleka z polskich gospodarstw. Firma na co dzień blisko współpracuje ze wszystkimi swoimi dostawcami w celu zapewnienia najwyższej jakości i bezpieczeństwa mleka. Produkty w Polsce pozostają w 100 proc. bezpieczne.” – czytamy w komunikacie firmy Danone.

Źródło: Ekologia.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MamDosc 20.03.2013 08:51

  Bla,Bla,Bla na zdrowie .

 2. Prometeusz 20.03.2013 11:34

  Aflatoksyna? Mniam-mniam smacznego. Nie ma to jak pasteryzowane/UHT mleczko…

  Pozdrawiam,
  Prometeusz

 3. danush 20.03.2013 19:55

  Już dawno pożegnałem produkty Danone,Nestlee i jeszcze kilka.Kiedyś na YouTube zobaczyłem film “Zielonooka piękność”.Doszło do mnie co trzeba zrobić.A tak na marginesie -cudny,pogodny,komediowy film Z WIELKIM PRZESŁANIEM.

 4. matimozg 20.03.2013 20:57

  Jedno wielkie gowno jest w tych danonkach. Skrobia modyfikowana, syrop glukozowo-fruktozowy na to przede wszystkim warto zwrócić uwagę.

 5. manriusz 21.03.2013 09:45

  Jak to się mogło stać !!! Przecież firmy tak dbają o zdrowie swoich konsumentów.
  Na poważnie, to jak to możliwe że firma znalazła ten środek w finalnym produkcie a nie w mleku z gospodarstwa? Nie robią testów przed przyjęciem, tylko zlewają wszystko razem? W takim razie skąd wiedzą które gospodarstwo zawiniło? Kolejny blamaż firm żywnościowych. Strach cokolwiek kupić bo nie wiadomo co tam jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.