Rakieta balistyczna KRLD przeleciała nad Japonią

Opublikowano: 29.08.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 401

W Japonii uruchomiono alarm w związku z próbą rakietową Korei Północnej. Pocisk przeleciał nad Japonią około godziny 6:06 czasu japońskiego, tj. 23:06 czasu polskiego i naruszył jej przestrzeń powietrzną.

Rakieta pokonała około 2700 kilometrów wzbijając się na wysokość 550 kilometrów, wylądowała daleko na wschód od wyspy Hokkaido i rozleciała się tuż nad wodą na trzy części. Uważa się, że był to pocisk balistyczny pośredniego zasięgu Hwasong-12 o zasięgu od 3 700 do 6 000 kilometrów. Według niektórych doniesień, Korea Północna mogła odpalić nawet trzy nieznane rakiety balistyczne, lecz najwyraźniej tylko jedna osiągnęła zachodni Pacyfik. Ostatni taki przypadek, w którym pocisk przeleciał dosłownie nad Japonią miał miejsce w 1998 roku – zwykle wpadają one do Morza Japońskiego.

W związku z północnokoreańską próbą rakietową, Japonia uruchomiła system alarmowy J-Alert, aby ostrzec mieszkańców w północnej części kraju. Polecono im, aby na wszelki wypadek schronili się w pobliżu solidnych budynków lub w piwnicach i byli gotowi do ewakuacji.

Japonia w przeszłości ostrzegała, że w takiej sytuacji może zestrzelić północnokoreańskie rakiety, które odpalane bez jakiegokolwiek ostrzeżenia traktowane są jako potencjalne zagrożenie. Mimo niebezpieczeństwa, japońska armia nie podjęła takiej decyzji. Warto jednak zaznaczyć, że próba rakietowa odbyła się w trakcie amerykańsko-południowokoreańskich manewrów wojskowych, które 31 sierpnia dobiegną końca.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Smh.com.au, Zerohedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o