Rak przez telefon

Opublikowano: 04.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2789

Udowodniono już, że ludzie, którzy nie rozstają się ze swoim telefonem, często cierpią na bóle głowy, zaburzenia snu czy problemy emocjonalne. Przyczyną jest nie tylko ogromna ilość informacji, które otrzymują zbyt aktywni użytkownicy, ale i promieniowanie elektromagnetyczne, emitowane przez te urządzenia — przekazuje agencja Argumenty i Fakty.

I chociaż producenci jak jeden mąż zapewniają nas, że dawka promieniowania, jaką emitują telefony jest minimalna i nie może nam zaszkodzić, istnieją badania, które potwierdzają, iż nie są wcale do końca bezpieczne.

Podczas badania wpływu promieniowania elektromagnetycznego na rozwój różnych nowotworów, w tym także złośliwych, specjaliści odkryli związek między miejscem zamieszkania w rejonach z wysokim poziomem pola elektromagnetycznego i częstotliwością zachorowań na raka.

Eksperci są jednak zgodni co do tego, że telefony komórkowe pojawiły się w naszym życiu stosunkowo niedawno — około 20 lat temu i żeby dokonać pełnej oceny ich wpływu na zdrowie człowieka, trzeba jeszcze poczekać.

Pomimo ostrzeżeń specjalistów naprawdę ciężko jest sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego. Właśnie dlatego należy zrobić wszystko, co możliwe, żeby był dla nas jak najmniej szkodliwy.

Przede wszystkim zrezygnujcie ze starych modeli. Przestarzałe telefony z przyciskami emitują silniejsze fale elektromagnetyczne, niż nowoczesne smartfony.

Nie trzymajcie telefonu koło głowy w chwili połączenia. W tym czasie promieniowanie jest większe, niż w podczas samej rozmowy, dlatego lepiej, jeśli będzie na odległości wyciągniętej ręki. Poczekajcie, aż rozmówca odpowie i dopiero wtedy zbliżcie urządzenie do ucha.

W czasie rozmowy korzystajcie ze słuchawek. Im dalej od od waszej głowy znajduje się telefon, tym lepiej.

Nie ładujcie smartfona obok łóżka w czasie snu. Tu niebezpieczny jest nawet nie sam aparat, a ładowarka, która również może wytwarzać dość duże pole elektromagnetyczne.

Promieniowanie elektromagnetyczne oddziałuje w największym stopniu na rozwijające się organizmy. Właśnie dlatego kobiety w ciąży nie powinny trzymać telefonu komórkowego w pobliżu brzucha.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. MakSym 14.02.2019 11:31

  “Przede wszystkim zrezygnujcie ze starych modeli. Przestarzałe telefony z przyciskami emitują silniejsze fale elektromagnetyczne, niż nowoczesne smartfony.”

  Kłamstwo, jest odwrotnie albo brak jest różnicy.

  “Tu niebezpieczny jest nawet nie sam aparat, a ładowarka, która również może wytwarzać dość duże pole elektromagnetyczne.”

  Kłamstwo, promieniowanie EM ładowarek jest nieistotne.
  Szkoda natomiast, że nie wspomniano o ryzyku pożaru i zatrucia się we śnie dymem.

 2. kuralol 14.02.2019 17:56

  Dziecko sąsiada może mieć do zabawy ”pokemona” z którym komunikuje się przez wi-fi. Oczywiście bachor jest zaszczepiony szczepionką 8W1, więc nic mu nie grozi bo mózgu nie posiada…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.