Radykalizują się nastroje społeczne Polaków

Opublikowano: 01.05.2013 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3

CBOS opublikowało raport, który zbadał przewidywania Polaków odnośnie skali społecznego niezadowolenia. Sondaż w czytelny sposób oddał potencjał rozgoryczenia sytuacją w naszym kraju, jak również zasygnalizował, że będzie on katalizatorem wystąpień przeciw władzy w Polsce.

Ponad 75% ankietowanych respondentów stwierdziło, iż w kraju rośnie społeczne niezadowolenie. Ponad połowa (konkretniej 64%) jest zdania, że najbliższy czas będzie stał pod znakiem eskalacji strajków i społecznych protestów. 14% dorosłych Polaków objętych badaniem jest przekonanych o tym, że nieunikniony jest wybuch poważnego konfliktu społecznego.

Na marginesie są natomiast ankietowani, którzy stwierdzili, iż sytuacja się uspokoi. Stanowili oni zaledwie 11% spośród grona respondentów.

Podobne pesymistyczne nastroje panowały pod koniec lat 1990. Okres ten ostatecznie rozwiał fikcję urynkowienia gospodarki jako remedium na problemy egzystencjalne Polaków, a jedynie udowodnił, iż może przynieść co najwyżej społeczne rozwarstwienie przy popadaniu w ubóstwo szerokich mas społecznych.

Na podstawie: CBOS
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

15
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
egzopolityka
Użytkownik

Tym razem niepokoje społeczne nie ustąpią ponieważ zbliżamy się do katastrofy zadłużeń wszystkich krajów, wzrostu bezrobocia, dalszego nasilenia zmian w przyrodzie i ostatecznej zmiany praw fizyki w roku 2014, która wstrząśnie zupełnie na to nie przygotowanemu i ogłupionemu społeczeństwu. Zmiana praw fizyki prawdopodobnie nastąpi z dnia na dzień w ciągu kilku minut, dlatego tym większa będzie panika z tego powodu.

8pasanger
Użytkownik

Kiedy Irlandia w trakcie swego boomu budowlanego tylko czekała na to by zatrudniać polskich pomocników murarskich po 10 euro za godzinę to i w Polsce płace wzrosły przez moment.Ludzie mieli alternatywę chcieli wyjechać na kilka lat by wrócić i z zarobionych pieniędzy kupić w Polsce dom.Pracodawcy jakoś to rozumieli i podnosili pensje.Teraz też świetnie rozumieją i pensje duszą.Polskie obyczaje dotyczące przestrzegania prawa pracy muszą się zmienić i dlatego wszyscy są pewni ,że będzie rozróba.Polki i Polacy zaczynają rozumieć ,że bez rąbnięcia pięścią w stół tacy Mordasewicze i Goliszewscy dalej będą rżnąć głupa i gadać o oszczędnościach u innych gdy sami zarabiają po 40 000 miesięcznie.

Delite
Użytkownik

“Podobne pesymistyczne nastroje panowały pod koniec lat 1990. Okres ten ostatecznie rozwiał fikcję urynkowienia gospodarki jako remedium na problemy egzystencjalne Polaków, a jedynie udowodnił, iż może przynieść co najwyżej społeczne rozwarstwienie przy popadaniu w ubóstwo szerokich mas społecznych.”

Aaaajjjj! Co za bzdury! Tak nie ma to jak socjal, i gospodarka odgórnie kierowana przez rząd. Wtedy bezrobocie małe i “wszystkim” żyje się dobrze!

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

zmiana praw fizyki raczej nie nastąpi tylko zmiana świadomości może zmienić fizykę więc nie nastąpi to wcześniej nim ludzie nie będę przygotowani :)
sądząc po ogólnym stanie społeczeństwa znaczy nie prędko a obecny stan załamania jest tego odzwierciedleniem zresztą w dziejach nie było okresu długotrwałego spokoju przynajmniej od czasu początku chrześcijaństwa , może był spokój w ameryce nim tam nie dotarł kolumb ale też dokładnie nie wiadomo
kończy się epoka metalu i jeszcze to trochę potrwa(kalijuga) trochę się pokotłuje , pojawiają się liczne oddolne ruchy które może wkońcu zdobęa większe uznanie społeczne
moim zdaniem kluczem jest przejście na oddolne sterowanie , wyobrażam sobie miasta przyszłości położone w zieleni osady stworzone z połączenia wizji Anastazji z nowoczesną technologią w pełni harmonizującą ze środowiskiem
zbudowane na wzór wedyjskich nauk o budowaniu, wspaniałe, pieniądze nie są już dłużej potrzebne
wcześniej wprowadzono płacę minimalną dla każdego żeby mógł rozwijać swoje zdolności wedle uznania dobra były dystrybuowane wedle potrzeb
stworzenie rodziny i wychowanie w miłości dzieci było najwyższym priorytetem większość ludzi decydowała się mieć 1-2 dzieci tak że nie było problemu przeludnienia
w pokoleniu urodzonym w osadach dzieci zaczęły przejawiać cudowne moce dlatego mówiono że narodziły się dzieci nowej ery tak na prawdę wszyscy wiedzieli że to oni stworzyli taką przyszłość współtworząc z matką ziemią

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

i pamiętajcie nie głosować, właściwie w dzień wyborów można by protesty urządzać przeciw systemowe…ale pewnie legalnie nie pozwolą:)

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

ew głosować na kogoś kto podpisze wszystkie postulaty prowadzące do normalności coś jak deklaracja niepodległości

loc
Użytkownik
loc

Właśnie pójść na wybory i oddać nieważny głos (skreślić wszystkich!). Jak barany w sejmie i “dziennikarze” zobaczą, że poszło 90% społeczeństwa i 80% głosów było nieważnych to będą mieli twardy orzech do zgryzienia. Tymczasem ludzie wreszcie się przekonają, że są prawdziwą siłą, są razem i mogą coś zmienić.

Czejna
Użytkownik
Czejna

Te smieszne ruchy na w poly przedbudzajacego sie, lecz wciaz dobrze spiacego, narodu przy przewracaniu sie na drugi bok zatytuowano- Radykalizacja?
To chyba jakis zart.
loc
Powinien Pan juz to wiedziec, iz im te 10% waznych glosow wystarczy do kontynuowania, jak gdyby nigdy nic, tego co zaczeli. Biorac udzial w glosowaniu nabija Pan frekwencje legitymizujac je w ten sposob. Tylko odstapienie od uczestnictwa w tym oszukanym systemie/grze widzi mi sie czyms rozsadnym i pozadanym.

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Każdy , kto pójdzie na wybory aby podpisać listę wyborczą /cyrograf / lojalkę / jest zdrajcą , który popiera obcy zarząd nad Polską za pieniądze i powinien mieć zrobione zdjęcie aby wszyscy wiedzieli że podpisał . Władza , która nie uzyska ponad 50% frekwencji nie jest uznawana na świecie za legalną i nie ma prawa rządzić , musi rozpisać wybory w których każdy może kandydować .Takie wybory muszą być pod jurysdykcją armii gdyż jak powiedział jeden z ministrów , policja ma chronić władzę i urzędników a nie obywateli .W wyborach może startować jedynie osoba która przedstawi Polskie pochodzenie z ksiąg kościelnych od 4 pokolenia wstecz lub osoba inna legitymująca się aktem prawnym od 4 pokolenia i dokumentami wydanymi na nazwisko rodowe .

mhdh
Użytkownik
mhdh

Może Polacy przejrzą na oczy i zauważą, że od dłuższego czasu rządzi nami Banda Czworga + piąte koło u wozu – Ruch Poparcia Dewiantów Opitych i Naćpanych Palikotówką

drozd
Użytkownik
drozd

A nie prościej tworzyć struktury państwa równoległego. Zorganizować się walczyć na własną rękę z bezrobociem tworząc np. uczciwe spółdzielnie pracy. Olać polityków. Niech obudzą się z ręką w nocniku. Frekwencja w następnych wyborach 5%. Reszta społeczeństwa zorganizowana we własny system pracy czy kredytów ze stopą np 4%. W innych krajach jest to możliwe to dlaczego nie zorganizować tego u nas.

Czejna
Użytkownik
Czejna

drozd
Owe struktury rownoleglego panstwa wydaja sie byc ciekawym rozwiazaniem, lecz wydaje mi sie, iz w chwili przekroczenia jakiegos progu uczestnictwa wyznaczonego przez Wladzie po prostu, bez pardonu, spacyfikuje je. No chyba, ze bylby to ruch masowy wybudzonych z letargu. Osobiscie nie zycze sobie kontynuowania lichwy i temu podobnych pomyslow kontynuujacych obecny system po kosmetycznych zmianach. Mysle, ze stac nas na wiecej. :)

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

pożyczanie na procent to iście wampiryczny pomysł, zgadzam się z Czejena stać nas na więcej jest już dużo rozwiązań, ja jestem trochę romantyczna i mi się wizja Anastazji Megre podoba ale jest jeszcze gospodarka oparta na zasobach, demokracja bezpośrednia jak wspomina Fenix i można to połączyć piknie:)

Czejna
Użytkownik
Czejna

Och! Lakszmi, romantykow nas Ci wiecej. :)
A idee Anastazji w Rosji, to nie tylko wizje juz, lecz realne osady. Zreszta w Polsce pomalutku tez rozprzestrzenia sie ta idea. :)

Il
Użytkownik

Radykalna przemiana systemu …w kolejny system.

Ciekawe kiedy przestaną istnieć parademokratyczne nierządy.