Radni Warszawy zakażą krytyki aborcji i LGBT?

Opublikowano: 09.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 860

Radni warszawskiej Koalicji Obywatelskiej wnieśli do porządku obrad sesji Rady miasta stołecznego Warszawy projekt uchwały wprowadzający cenzurę. Liberałowie domagają się w niej, aby zakazane było eksponowanie w przestrzeni publicznej treści krytycznych wobec aborcji oraz postulatów ruchu mniejszości seksualnych.

Głównym orędownikiem przyjęcia dokumentu przez warszawskich radnych jest Dorota Łoboda z klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Łoboda znana jest głównie jako inicjatorka ruchu przeciwników reform edukacyjnych przeprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Ponadto zasiada w kabaretowej radzie koordynacyjnej „Strajku Kobiet”.

W treści uchwały proponowanej przez liberałów można przeczytać, że „zakazuje się poruszania na terenie m.st. Warszawy pojazdów oklejonych zdjęciami, napisami, plakatami banerami lub transparentami zawierającymi lub emitującymi za pomocą urządzeń nagłaśniających haseł, które w sposób obraźliwy i poniżający ukazują m.in. osoby, instytucje, jednostki organizacyjne”.

Twórcy projektu nie ukrywają, że chcą w ten sposób uderzyć w jeżdżące często po mieście furgonetki fundacji Pro – Prawo do Życia. Koalicji Obywatelskiej nie podoba się bowiem, że znajdują się na nich treści krytycznie odnoszące się do aborcji, a także zwracające uwagę na istniejący wśród homoseksualistów problem pedofilii. Za zamieszczanie podobnych informacji ma więc grozić kara grzywny „na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach”.

Łoboda krytycznie podchodzi zresztą do obecnego polskiego prawa. Jej zdaniem treści „antysemickie” albo „rasistowskie” byłyby ścigane z urzędu, tymczasem obecne ustawodawstwo nie prześladuje krytyków dewiacji seksualnych. Jednocześnie radna KO zdaje sobie sprawę, że uchwała może zostać uchylona przez wojewodę Konstantego Radziwiłła.

Na podstawie: Metrowarszawa.gazeta.pl, Facebook.com/Dor.Loboda
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o