Radni popierają starania anarchistów

Opublikowano: 22.06.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 242

POZNAŃ. Radni z dzielnicy Sołacz popierają starania anarchistów ze skłotu Rozbrat, którzy chcą wynająć od miasta na preferencyjnych warunkach budynek dawnej drukarni przy ul. Pułaskiego. Stosowny wniosek w tej sprawie został złożony 18 marca przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “ULICA”.

Do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych trafiła również oferta prywatnego inwestora, który chciałby w budynku otworzyć hotel i restaurację. Firma może zapłacić komercyjną stawkę czynszu.

Urzędnicy miejscy spytali o zdanie radnych Sołacza. “W dyskusji osiedlowi radni skłaniają się do tego, by budynek trafił do Rozbratu” – przyznał dyrektor ZKZL Jarosław Pucek. W okolicy brakuje świetlicy, czytelni czy biblioteki, które w dawnej drukarni chcieliby prowadzić anarchiści.

Ostateczna decyzja w sprawie najmu budynku zapadnie do końca czerwca.

Pod internetową petycją poparcie dla starań Rozbratu wyraziło prawie 1000 osób, w tym m.in. Lech Megler ze Stowarzyszenia “My-Poznaniacy” i Krzysztof Grabowski z zespołu Strachy Na Lachy.

Opracowanie: Piotr Kuligowski
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o