Radni popierają starania anarchistów

Opublikowano: 22.06.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 192

POZNAŃ. Radni z dzielnicy Sołacz popierają starania anarchistów ze skłotu Rozbrat, którzy chcą wynająć od miasta na preferencyjnych warunkach budynek dawnej drukarni przy ul. Pułaskiego. Stosowny wniosek w tej sprawie został złożony 18 marca przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “ULICA”.

Do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych trafiła również oferta prywatnego inwestora, który chciałby w budynku otworzyć hotel i restaurację. Firma może zapłacić komercyjną stawkę czynszu.

Urzędnicy miejscy spytali o zdanie radnych Sołacza. “W dyskusji osiedlowi radni skłaniają się do tego, by budynek trafił do Rozbratu” – przyznał dyrektor ZKZL Jarosław Pucek. W okolicy brakuje świetlicy, czytelni czy biblioteki, które w dawnej drukarni chcieliby prowadzić anarchiści.

Ostateczna decyzja w sprawie najmu budynku zapadnie do końca czerwca.

Pod internetową petycją poparcie dla starań Rozbratu wyraziło prawie 1000 osób, w tym m.in. Lech Megler ze Stowarzyszenia “My-Poznaniacy” i Krzysztof Grabowski z zespołu Strachy Na Lachy.

Opracowanie: Piotr Kuligowski
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o