Radio WM w radiodbiornikach internetowych?

Opublikowano: 18.03.2018 | Kategorie: Komunikaty

Liczba wyświetleń: 1659

Witajcie!

Nasze radio ma już ładnych parę lat, ale ciągle nie da się go odtwarzać w radioodbiornikach internetowych.

Niedawno stworzono strumienie m3u i pls, co ułatwiło odtwarzanie radia w dodatkowych programach (np. WinAmpie, VLC Media Player), ale nie rozwiązało problemu z radiami czytającymi sieć WLAN (czyli Wi-Fi).

Jest to możliwe, ale trzeba by napisać skrypt, który stworzy plik pls w formacie xml – jak ten przykładowy plik jakiegoś niemieckiego radia:
http://radio.wolnemedia.net/podcast.xml

Na chwilę obecną mamy taki plik (przykładowy dla Programu 3):
http://radio.wolnemedia.net/program03.xml

Oraz linki m3u i pls:
http://radio.wolnemedia.net/program03.m3u
http://radio.wolnemedia.net/program03.pls

Generalnie nasze radio działa na takich plikach xml, które są przetwarzane na playlistę m3u, którą czyta plik pls. Teraz trzeba by napisać skrypt, który będzie generować playlisty xml w formie podobnej do ww. pliku podcast.xml, na podstawie m3u lub naszego pliku xml.

Jeśli ktoś z Was potrafiłby napisać taki skrypt xml czytający m3u – proszę o kontakt. Pozwólmy Radiu Wolne Media trafić na listy ponad 10 000 stacji światowych. Dodatkowo nowy skrypt pozwoli stworzyć dodatkowe odtwarzacze naszego radia i dodać je do wielu stron radiowych.

Pozwólmy cieszyć się darmową muzyką na wolnych licencjach, bez reklam, jak największej liczbie słuchaczy na całym świecie. Nowy skrypt pozwoli naszemu radiu się rozwinąć, bo obecnie mamy stagnację.

Kontakt:

Będę wdzięczny za pomoc:
Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.