Rada Najwyższa Ukrainy rozpatrzy nowelizację ustawy językowej

Opublikowano: 17.07.2020 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 540

W piątek, 17 lipca, ukraiński parlament rozpatrzy projekt ustawy „O wniesieniu zmian do aktów zakonodawczych ws. nauczania języka państwowego w placówkach oświatowych”.

Projekt, autorstwa deputowanego do Rady Najwyższej Ukrainy z ramienia partii „Sługa Narodu”, Maksyma Bużańskiego, zakłada m.in. zmianę ustawy o języku ukraińskim, w tym zniesienie obowiązku nauczania w języku ukraińskim w klasach od 5 do 11 od 1 września 2020 roku.

Odrzucenie projektu zarekomendowało m.in. ukraińskie Ministerstwo Oświaty, a głosowanie przeciwko jego przyjęciu zapowiedziała grupa deputowanych partii „Sługa Narodu”.

Samo wniesienie projektu pod obrady sprowokowało demonstracje przeciwników zmian. Odbyły się one m.in. w Kijowie i Lwowie 16 lipca 2020 roku, gromadząc przede wszystkim zwolenników opozycyjnej partii „Europejska Solidarność” i przedstawicieli organizacji obywatelskich (najwięcej w Kijowie, kilka tysięcy osób). Podobne zgromadzenia są oczekiwane również w piątek, 17 lipca, gdy będzie trwała debata nad projektem.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o