Putin zajął się łamaniem praw mniejszości seksualnych

Opublikowano: 07.05.2017 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 721

Władimir Putin nie mógł nie zareagować na informacje o naruszeniach praw mniejszości seksualnych w Czeczenii. Są szanse na wyjaśnienie sprawy?

Niedawno Strajk.eu informował o doniesieniach „Nowoj Gaziety” – opozycyjnego medium, które zaalarmowało opinię publiczną o drastycznych naruszeniach praw mniejszości seksualnych w Czeczenii. Miało dojść do zabójstw, nielegalnych zatrzymań, tortur i przetrzymywania w nieoficjalnych więzieniach. Nawet ci, którzy byli wypuszczani z policyjnych posterunków, byli potencjalnymi ofiarami, ponieważ w tej ortodoksyjnie muzułmańskiej republice samo podejrzenie o homoseksualizm jest równoznaczne z zagrożeniem życia, a z pewnością wykluczeniem ze społeczności.

Początkowo administracja Ramzana Kadyrowa kategorycznie odrzucała informacje „Nowoj Gaziety” sugerując, że to absolutne kłamstwo i zorganizowana kampania zniesławiająca czeczeński naród. Nawet rzecznik praw człowieka przy prezydencie, Tatiana Moskalkowa, początkowo poddawała w wątpliwość prawdziwość doniesień gazety. Jednak po jakimś czasie zmieniła zdanie i zwróciła się do Putina z prośbą o zbadanie sprawy.

„Oczywiście, porozmawiam z prokuratorem generalnym i ministrem spraw wewnętrznych, by poparli panią w tej sprawie, o której pani mówiła – o znanej informacji lub plotkach o tym, co się dzieje na Północnym Kaukazie z ludźmi nietradycyjnej orientacji seksualnej” – zapewnił obecnie rzeczniczkę praw człowieka w Rosji Władimir Putin.

To jednak swego rodzaju przełom, że na najwyższych szczeblach władzy Rosji będą dyskutowane, do tej pory przemilczane, problemy dyskryminacji mniejszości seksualnych w Czeczenii. Należy poczekać, czy przyniesie to konkretne rezultaty.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. skyhigh 08.05.2017 08:52

    zawsze wiedziałem, że to dobry, poczciwy słowianin

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.