Putin podpisał kontrowersyjną ustawę antyterrorystyczną

Opublikowano: 11.07.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 446

Rosyjski prezydent podpisał kilka dni temu ustawę antyterrorystyczną, mimo protestu ze strony organizacji praw człowieka a także samego Edwarda Snowdena, byłego agenta NSA i CIA. Nowe przepisy zapewniają jeszcze wyższe kary więzienia za nawoływanie do niepokojów społecznych.

Ustawa zaproponowana przez przewodniczącą Komisji ds. Bezpieczeństwa i Walki z Korupcją Irinę Jarowają nakazuje operatorom telefonii komórkowej przechowywać wszystkie wiadomości tekstowe oraz nagrania rozmów przez okres 6 miesięcy a dostawcy komunikatorów mają obowiązek dostarczyć agencji FSB klucz pozwalający na rozszyfrowanie wiadomości elektronicznej.

“Prawo Jarowaji” obniża również wiek odpowiedzialności karnej za niektóre przestępstwa do lat 14, zaostrza kary za nawoływanie do protestów lub zamieszek i pozwala w niektórych przypadkach odebrać rosyjskie obywatelstwo. Również niezgłaszanie przestępstw będzie odtąd karalne.

Edward Snowden powiedział, że Putin podpisał prawo które narusza nie tylko prawa człowieka ale także zdrowy rozsądek. Jest to jego pierwsza krytyka adresowana bezpośrednio do Putina odkąd Rosja udzieliła mu azylu w 2013 roku. Snowden obawia się jednak że jego krytyka prędzej czy później może spotkać się z odpowiedzią rosyjskich władz.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: WashingtonPost.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. luzak1977 12.07.2016 09:19

    Jedni Putina kochają, inni nienawidzą. Dla mnie gość jest obojętny, ponieważ jest tak samo uwikłany w działania światowej finansjery i tak samo uczestniczy we wprowadzaniu NWO. Raz jest złym niedźwiedziem, którego wszyscy chcą napaść, a innym razem jest odwrotnie.

  2. agama 12.07.2016 12:07

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.