Putin ostrzega Zachód testując pocisk „Szatan II”

Opublikowano: 22.04.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1855

Władimir Putin wysłał 20 kwietnia 2022 r. „mrożące krew w żyłach” ostrzeżenie do Zachodu, testując swój przerażający pocisk o nazwie nomen omen: „Szatan II” vel „Sarmat RS-28”. Zdolny do uderzenia w cel oddalony o 11 200 mil, zdolny do przenoszenia broni jądrowej „Sarmat RS-28”, jest uważany na świecie za międzykontynentalny pocisk balistyczny dalekiego zasięgu.

Pytanie brzmi, czy Putin naprawdę przypuściłby atak nuklearny na Ukrainę lub inny taki cel, który mógłby uznać za wroga? Powiedziałbym, że absolutnie tak, zrobiłby to i wygląda na to, że rzeczywiście to planuje. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli ataku o skali porównywalnej do bomby zrzuconej na Hiroszimę, ale o taktycznym ładunku nuklearnym, który jest około dziesięciokrotnie „słabszy”.

„Putin opisał start jako »duże, znaczące wydarzenie« dla rosyjskiego wojska i stwierdził, że pocisk Szatan II, może pokonać wszystkie nowoczesne systemy obronne. Wystrzelony z kosmodromu Plesetsk w północnej Rosji, pocisk uderzył w cele oddalone o 3600 mil na poligonie Kura na Półwyspie Kamczackim. Jeśli Szatan II jest w pełni uzbrojony, może dostarczyć ładunek wystarczająco duży, aby zniszczyć obszar wielkości Francji” – donosi portal „Daily Mail UK”.

W wypowiedziach transmitowanych przez rosyjską telewizję, Władimir Putin „serdecznie” pogratulował wojsku startu, dodając: „Ta naprawdę wyjątkowa broń wzmocni potencjał bojowy naszych sił zbrojnych, niezawodnie zapewni bezpieczeństwo Rosji przed zagrożeniami zewnętrznymi i sprawi, że ci, którzy w ogniu agresywnej retoryki próbują zagrozić naszemu krajowi, zastanowią się dwa razy”. Dodał również, że pocisk „Szatan II” jest: „zdolny do pokonania wszystkich nowoczesnych środków obrony przeciwrakietowej”. Z kolei Dmitrij Rogozin, dyrektor rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos, powiedział, że broń ta była: „prezentem dla NATO i wszystkich sponsorów ukronazizmu”, co nawiązuje do twierdzeń propagandowych, że Kijów jest rządzony przez neonazistów.

„Szatan II” vel „Sarmat RS-28” ma zastąpić „R-36”. Opisując udany start, rosyjskie ministerstwo obrony stwierdziło: „Sarmat jest najpotężniejszym pociskiem o najdłuższym zasięgu niszczenia celów na świecie, co znacznie zwiększa siłę bojową strategicznych sił nuklearnych naszego kraju”. Ponad to pocisk jest zdolny do poruszania się z prędkością do 16 000 mil na godzinę i może przenosić on głowice w kierunku celów z prędkościami hipersonicznymi, co niezwykle utrudnia jego zniszczenie.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Globalne-Archiwum.pl

17

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.