Putin nie będzie prezydentem Rosji i Białorusi

Opublikowano: 23.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1699

Szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej oświadczył, że nikt nie podejmował kwestii połączenia republiki z Rosją, a kwestia tego, że rosyjski prezydent Władimir Putin po 2024 roku jakoby może stanąć na czele połączonego państwa, podejmowana była „mimochodem” na dwustronnych spotkaniach i tylko w kontekście insynuacji medialnych.

Wcześniej agencja Bloomberg przekazała, powołując się na trzy zbliżone do Kremla źródła, że administracja prezydenta Rosji analizuje warianty pozostawienia Putina u władzy po 2024 roku. Jeden z tych scenariuszy przewiduje połączenie z Białorusią w ramach nowego państwa, którym pokieruje Putin. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył, że Kreml zapoznał się z publikacją agencji Bloomberg na temat „scenariuszy” utrzymania Putina u władzy po 2024 roku i uważa ją za „wymysł”, który nie ma związku z faktycznie omawianymi na Kremlu tematami.

„W czasie dwustronnych spotkań ten wątek podejmowany był czasem mimochodem i tylko w kontekście tych insynuacji, które czasem pojawiają się w rozlicznych mediach… Słyszał Pan oświadczenie szefa państwa białoruskiego o tym, że my suwerennością nie handlujemy, suwerenność jest dla nas rzeczą świętą i w naszym rozumieniu nie może być mowy o jakimkolwiek połączeniu, inkorporacji” – powiedział Makiej cytowany przez “Sputnik Belarusian”.

Szef białoruskiej dyplomacji powiedział, że rosyjscy partnerzy podobnie patrzą na ten problem.

Wcześniej w marcu prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka oświadczył wobec przedstawicieli społeczności obywatelskiej i mediów, że nie widzi ze strony rosyjskich władz planów włączenia republiki w skład Federacji Rosyjskiej. Białoruski prezydent zauważył też, że teraz Białorusini chcą być razem z Rosją, a przy tym „mieszkać w swoich mieszkaniach”.

Ambasador Rosji w Mińsku Michaił Babicz oświadczył natomiast, że Rosja nie składała Białorusi propozycji przyłączenia państwa do Rosji, a ona sama opowiada się wyłącznie za dwustronnym, opartym na obopólnych korzyściach rozwojem Państwa Związkowego.

Zdjęcie: Sergey Guneev
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.