Putin nie będzie prezydentem Rosji i Białorusi

Opublikowano: 23.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1374

Szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej oświadczył, że nikt nie podejmował kwestii połączenia republiki z Rosją, a kwestia tego, że rosyjski prezydent Władimir Putin po 2024 roku jakoby może stanąć na czele połączonego państwa, podejmowana była „mimochodem” na dwustronnych spotkaniach i tylko w kontekście insynuacji medialnych.

Wcześniej agencja Bloomberg przekazała, powołując się na trzy zbliżone do Kremla źródła, że administracja prezydenta Rosji analizuje warianty pozostawienia Putina u władzy po 2024 roku. Jeden z tych scenariuszy przewiduje połączenie z Białorusią w ramach nowego państwa, którym pokieruje Putin. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył, że Kreml zapoznał się z publikacją agencji Bloomberg na temat „scenariuszy” utrzymania Putina u władzy po 2024 roku i uważa ją za „wymysł”, który nie ma związku z faktycznie omawianymi na Kremlu tematami.

„W czasie dwustronnych spotkań ten wątek podejmowany był czasem mimochodem i tylko w kontekście tych insynuacji, które czasem pojawiają się w rozlicznych mediach… Słyszał Pan oświadczenie szefa państwa białoruskiego o tym, że my suwerennością nie handlujemy, suwerenność jest dla nas rzeczą świętą i w naszym rozumieniu nie może być mowy o jakimkolwiek połączeniu, inkorporacji” – powiedział Makiej cytowany przez “Sputnik Belarusian”.

Szef białoruskiej dyplomacji powiedział, że rosyjscy partnerzy podobnie patrzą na ten problem.

Wcześniej w marcu prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka oświadczył wobec przedstawicieli społeczności obywatelskiej i mediów, że nie widzi ze strony rosyjskich władz planów włączenia republiki w skład Federacji Rosyjskiej. Białoruski prezydent zauważył też, że teraz Białorusini chcą być razem z Rosją, a przy tym „mieszkać w swoich mieszkaniach”.

Ambasador Rosji w Mińsku Michaił Babicz oświadczył natomiast, że Rosja nie składała Białorusi propozycji przyłączenia państwa do Rosji, a ona sama opowiada się wyłącznie za dwustronnym, opartym na obopólnych korzyściach rozwojem Państwa Związkowego.

Zdjęcie: Sergey Guneev
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o