Putin może użyć broni nuklearnej wobec Polski

Opublikowano: 26.03.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2166

Jak donosi między innymi portal wGospodarce.pl, w rozmowie ze stacją CNN generał armii amerykańskiej w stanie spoczynku Wesley Clark wyraził opinię, że Polska może stać się celem ewentualnego ataku nuklearnego ze strony Rosji, w następstwie wydarzeń związanych z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

Jak stwierdził gen. Clark, Rosja mogłaby użyć takiej broni prawdopodobnie nie wobec samej Ukrainy, lecz w stosunku do obszaru zaludnionego lub baz znajdujących się na terenie Polski. Takie działania miały być według Clarka w przeszłości ćwiczone przez rosyjską armię. W jego ocenie, użycie broni jądrowej przez Rosję mogłoby ostatecznie przyczynić się do deeskalacji konfliktu w Ukrainie. “NATO by powiedziało: »O Boże! Nie chcemy nowej wojny nuklearnej, musimy się wycofać«” – podkreślił.

Generał Wesley Clark Clark w latach 1997–2000 był naczelnym dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.

Od czasu wprowadzenia na terytorium Ukrainy wojsk rosyjskich także w publicznych wypowiedziach przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej, w tym Władimira Putina, pojawiają się pogróżki dotyczące ewentualnego użycia broni masowego rażenia w stosunku do państw położonych na zachód od Rosji. W szeroko komentowanej rozmowie przeprowadzonej w ostatnich dniach z CNN, rzecznik Kremla – Dmitrij Pieskow, zaznaczył, że Rosja może użyć broni jądrowej jeśli będzie mierzyć się z „egzystencjalnym zagrożeniem”. Rosja jest obecnie państwem posiadającym największą liczbę głowic jądrowych na świecie.

Autorstwo: Anna Kowalska
Na podstawie: wGospodarce.pl, Rp.pl
Źródło: WolneMedia.net

17

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. J4rek 26.03.2022 12:27

  Tak, tak, zaatakuje nuklearnie polin i ludność znad morza martwego będzie mu wdzięczna, że zniszczył całą ich infrastrukturę.
  Ech te bajdurzenia emerytowanych żołnierzyków.

 2. Adalb 26.03.2022 16:55

  J4rek 26.03.2022 12:27

  No cóż takie bajdy to opowiada emerytowany skrzypczak o włączeniu obwodu Kaliningradzkiego do PiS-landu . Co gorsza jego bajdurzenie może być odebrane w RF jako groźba oderwania tego obwodu od Rosji co właśnie grozi uderzeniem jądrowym na któreś z polskich miast, ale tego ten gienialny stratek nie bierze pod uwagę.

 3. Szwęda 26.03.2022 18:46

  Bajdy, bajdami, a rzeczywistość pewnie przerośnie wszystkie bajdy i filmy holiłóckie, jak to już niejednokrotnie miało miejsce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.