Pułapka emocjonalności

Opublikowano: 08.04.2021 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1741

Za naiwność wobec działaczy solidarnościowej ewolucji, chytrze obiecujących dobrobyt i miraż wolności, płacimy aktualnym stanem rzeczy. Choć doskwiera on zdecydowanej większości, wydaje się jakby tamta nauka poszła w las. Smuci nieumiejętność chłodnej oceny, analitycznego spojrzenia na kontekst i pogłębioną refleksję potencjalnych skutków opowiedzenia się za postawą, której oczekujemy od innych. Nas samych na nią nie stać. Rodacy spragnieni normalności, entuzjastycznie jak ćmy do światła pójdą w kolejnym zrywie choćby do piekła; wolą być wodzeni za nos przez smerfa odważniaka, zamiast wodza wychować. Bez policzenia do 10 gotowi rzucić się w ogień i to w oka mgnieniu. Przykład.

Umieszczony w internecie filmik z Kanady, ukazujący piątkę granatowych policjantów wyrzucanych z pomieszczenia przez tubalnie krzyczącego jegomościa w garniturze, rozemocjonował rzesze internautów. Szybko przypisano mu rolę pastora, acz nie ma koloratki. Jeszcze prędzej uznano go za rodaka, bo nazwisko ma z końcówką – ski. Komentarze w rodzaju „bohaterska obrona kościoła”, „wzorowo waleczny kapłan” posypały się pod wideo istną lawiną. W Kanadzie jegomość uchodzi za ulicznego działacza religijnego. Uściślijmy nieco parę drobiazgów wskazujących na spłycony odbiór i przeszacowane bohaterstwo. Samo określenie „pastor” odnosi się do przedstawiciela duchownego kościołów protestanckich, mocno odległych doktrynalnie od tradycyjnego katolicyzmu. Właściciel pomieszczenia gromiący policję z wysokości schodów mieszkania, w którym nie widać wiernych, żąda jej wyjścia, powołując się na doniosłość „najważniejszego w roku święta Passover”. Nazwa katolickiej Wielkanocy to u protestantów Easter, zaś użyta przez bohatera filmiku nazwa właściwa jest judaizmowi. Skąd tyle sprzeczności? Lapidarnie ujmując można wyjaśnić, że to co nabroiła integracja europejska z państwem i społeczeństwem, to samo wyrządził ekumenizm Kościołowi katolickiemu i wiernym. Świadomość i wiara są w zaniku. Krótki film świetnie obrazuje internetową możliwość sterowania emocjami, albo podżegania do działań radykalnych. Podgrzewaczy nastrojów ukontentował taki prezent, aż huczy.

Gdyby nie znana mi amerykańska recepta: chcesz mieć kasę – załóż religię, można byłoby sądzić, że ludziom życie duchowe pomocne będzie w przetrwaniu trudnych chwil. Po rozsypce religii solidarnościowej nastąpił rozkwit formacji leczących alternatywnie, nakładaniem rąk, ewangelizujących jak o. Tadeusz, albo ewangeliści Łukasz z Mateuszem. Rozmywając transcendencję w polityce odurzają natchnionymi obietnicami, każąc za wszystko słono płacić. Ileż trzeba jeszcze ponieść strat, by korni wyznawcy pojęli, że te alternatywne formacje wyznaniowe tak samo jak w USA przejęły nie tylko instytucje państwowe, ale również kościelne. Jeszcze jeden drobiazg. Niejaki Zbigniew Brzeziński, który należał do pionierskich twórców NWO, z lubością cytowany przez polityków tworzących III RP, publicznie wyrażał obawy w 2012 r., że jego projekt może być zagrożony przez szerokie protesty mas. Prostacko podsunę, czy dlatego, że miał nazwisko z końcówką –ski przyjmiemy rozumowanie, że pewnie chciał dobrze, ale inni przejęli i mamy stan jak w Greku Zorbie – wspaniałą katastrofę? Kontynuatorami Brzezińskiego i plejady pomocniczej są też goście o nazwiskach z końcówką -ski, mówiący po polsku i tu mieszkający, na wysokich stanowiskach, na które ktoś ich wybrał, powołał, namaścił jak w mafii.

Gorzkie te słowa byłyby w kontraście z uciechą Marksa, gdyby żył, na widok skuteczności przejęcia przez Amerykanów narzędzia religijnego opium do ulepienia bezwolnej masy. O ile ortodoksyjni zwolennicy pana Karola po staremu zwalczają kościół fizycznie, to amerykańscy naśladowcy przejęli narzędzie ku powszechnej aprobacie rządząc duszyczkami i ich majętnościami. Alleluja?

Autorstwo: Jola
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Foxi 08.04.2021 21:53

    Super że o tym piszesz Jola. Dzięki. Jest kolejny filmik tego pastora równie wymowny, albo bardziej. Ale ja nie o tym. Piszesz dobrze, może spróbuj siły z tematem 3 kobiet na najwyższych stanowiskach światowych, które są bezdzietne. To wygląda jakby były od wielu lat przygotowane tresowane do czegoś… one nie mają pewnych odruchów – nie zawahają się gdy te “gady-diabły” im nakażą coś przeforsować. One zrobią to bez mrugnięcia okiem, użyją czegoś przeciw ludzkości… czego normalny człowiek by nie wykonał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.