Publiczne radio amerykańskie traci dotacje od korporacji

Opublikowano: 05.12.2022 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 920

Publiczne radio amerykańskie, National Public Radio (NPR), w liście do swoich pracowników napisało, że w związku ze zmniejszoną dotacją, pochodzącą głównie ze strony wielkich korporacji, obniża wydatki, lecz zapewnia, że będzie starało się utrzymać dotychczasowy poziom zatrudnienia.

NPR, które jest swoistym tworem ustanowionym przez Kongres w 1970 roku, a zasilanym przez rząd i dotacje prywatno-korporacyjne, należy do jednych z najbardziej lewicowych mediów w Stanach Zjednoczonych.

NPR, zwane przez obserwatorów Neoliberalnym Radiem Propagandowym (Neoliberal Propaganda Radio), czyni to często w sposób wyrafinowany, sprytnie prezentując materiały udające obiektywizm, choć dobór tematów audycji, przeznaczenie czasu antenowego na ten, a nie inny przekaz, komentarze, celowe pomijanie niewygodnych tematów, bezkompromisowe narzucanie forsowanej agendy, jak walka z prezydentem Donaldem Trumpem, wspieranie nonsensownych restrykcji kowidowych, propagowanie śmiercionośnych preparatów zwanych „szczepionkami COVID-19”, agitacja aberracji LGBT, wdzięczenie się do uroków komunizmu i socjalizmu, orędownictwo Izraela i „walka z antysemityzmem”, sympatyzowanie z cenzurą, apostołowanie globalizmowi i jej instytucjom, a nawet sam dobór podkładu muzycznego – to wszystko stanowi znaczący element kształtowania amerykańskiej opinii publicznej, z 57 milionami słuchaczy tygodniowo.

Według sondaży głównymi słuchaczami NPR są białe kobiety w wieku 30-49 lat z wyższym wykształceniem, niemal w całości (91% w stosunku do 7%) utożsamiające się z Partią Demokratyczną.

Budżet NPR wynosi ponad ćwierć miliarda dolarów rocznie, lecz w tym roku datki ze strony korporacji spadły o kilka procent. Tłumaczy się to oszczędnościami firm na reklamie, chociaż największe korporacje, jak Facebook, YouTube i Amazon pospieszyły z pomocą umożliwiając NPR większe wpływy z tych platform.

Źródło: Bibula.com

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.