Ptasia grypa zaatakowała w Japonii

Opublikowano: 21.11.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1135

Równolegle do paraliżującej świat pandemii koronawirusa SARS-CoV2, wirus ptasiej grypy sieje olbrzymie spustoszenie na globalnych fermach drobiu. W miarę pojawiania się nowych ognisk, japońscy hodowcy byli zmuszeni do eksterminacji setek tysięcy kurczaków.

W czwartek, media podały że na dwóch fermach w prefekturze Kagawa ptasia grypa dotknęła tamtejsze hodowle. Władze Japonii, wykryły szóste i siódme ognisko epidemii, w ciągu ostatnich kilku tygodni. Według agencji informacyjnej Kyodo, 350 000 kurczaków zostanie zabitych na jednej farmie, a 495 000 na innej.

Wysoce zjadliwa grypa H5N7, została po raz pierwszy wykryta na fermie kurczaków w pobliżu Kagawa Mitoyo, gdzie około 4000 kurczaków zmarło między 1 a 4 listopada. Już 13 listopada, Rosja nałożyła ograniczenia na import drobiu z Japonii. W miarę upływu czasu, kolejne kraje zgłaszały ogniska tego zjadliwego wirusa.

Niedawno informowaliśmy, że dwie fermy drobiu w Holandii i Niemczech zostały zaatakowane przez H5N8, zmuszając do uboju ponad 200 000 kurczaków. W tym samym czasie Rosja zgłosiła wybuch H5N8 na fermie w zachodniej części Rosji w regionie Kostroma i odstrzał prawie 300 tysięcy ptaków. Z identycznym problemem mierzył się Izrael, gdzie z powodu ptasiej grypy odstrzelono ponad 226 000 ptaków.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: ThePoultrySite.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
drakonos
Użytkownik
drakonos

Nadprodukcja, a nie żadna ptasia grypa. Po wojnie w Polsce rzekomo była gruźlica krów. Urzędnicy pod przymusem zabierali krowy. Oczywiście wszystko szło do Rosji, a oficjalnie niby do utylizacji. Taka była propaganda w mediach.