Ptasia grypa – stan zagrożenia w Meksyku

Opublikowano: 05.07.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1141

Władze Meksyku podjęły decyzję o podniesienie alarmu w związku z kolejnym wybuchem epidemii ptasiej grypy.

Jak donoszą światowe agencje informacyjne wirus zabił już blisko 870 tysięcy zakażonych zwierząt. Informacja o wybuchu epidemii została potwierdzona przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Według obowiązujących przepisów hodowcy będą zmuszeni przeprowadzić kwarantannę a w razie zaobserwowania objawów choroby do zabicia zakażonych ptaków.

Epidemia może poważnie wpłynąć na całą produkcję rolną Meksyku, w którym drób stanowi aż 40 procent hodowli.

Zaobserwowana w tym kraju odmiana wirusa (H7N3) nie jest tak groźna dla ludzi jak wirus tzw. świńskiej grypy (H1N1). Jego występowanie po raz pierwszy zaobserwowano w Wielkiej Brytanii jeszcze w połowie lat 60-tych XX wieku. Później, od 1979 roku przez ponad 20 lat aż do roku 2006 brak było jakichkolwiek informacji by wirus gdziekolwiek się pojawił. Stwierdzone w ostatniej dekadzie miejsca występowania wirusa to przede wszystkim Anglia, Kanada, USA i Meksyk.

Interesująca jest korelacja czasowa między ogłoszeniem epidemii a protestami związanymi z zakończonymi w ubiegłą niedzielę wyborami prezydenckimi w Meksyku, w których zwycięstwo odniósł Enrique Peña Nieto z Partii Rewolucyjno-Instytucjonalnej (Partido Revolucionario-Institucional PRI). W kraju nie brakuje bowiem głosów, że podczas wyborów doszło do szeregu nadużyć.

Jeszcze przed wyborami o szeregu nieprawidłowości informowała lokalna grupa Anonimowych, którzy wskazywali na to, że odbije się to na korzystnym dla Peñi wyniku wyborów. Zdaniem jego kontrkandydata, byłego burmistrza Mexico City, Lopeza Obradora obywateli przekupywano talonami na żywność w zamian za kartę do głosowania.

Opracowanie: Victor Orwellsky
Źródło: Kod Władzy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Murphy 05.07.2012 13:08

  Pewnie tak. Ostatnia “świńska” też została ogłoszona w lato.

 2. egzopolityka 05.07.2012 15:47

  Jeżeli rząd znowu zrobi jakieś dyktatorskie działania jak przymusowe szczepienia zatrutymi szczepionkami, to, ze względu na brak możliwości porozumienia całego społeczeństwa, każdy z was będzie musiał sam podjąć decyzję, żeby nie zgodzić się na dalszy terror rządu, zaryzykować i nie podporządkować się temu.

 3. xc1256 05.07.2012 18:05

  Nie bierzcie szczepionek, ustawa jest po to aby zastosować szczepionki niszczące mózg tutaj więcej http://nowaziemia.cba.pl/viewtopic.php?p=511#506
  SZCZEPIONKI KTÓRE UCZYNIĄ LUDZI POSŁUSZNYMI !

 4. LeeFu 05.07.2012 20:40

  O jak szybko …Zaczna was szczepic !

 5. Flower777 09.07.2012 19:30

  Nigdy nie sądziłem nawet przez jakąkolwiek myśl by mi przyszło, że takie czasy nastały. Wiecie, że Polska każdej obiecanki naród się podporządkuje góra 5- do 10% może będzie walczyć o sprawiedliwość. Nadchodzi Totalitaryzm/ Nazizm czy co oni jeszcze wymyślą?? Powiedzcie mi co z Dziećmi jak Rodzice będą im kazać się zaszczepić co z tymi małymi kochanymi istotami to jest kurcze ludobójstwo w biały dzień. Co oni mogą zrobić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.