Pszczoły depopulują też insektycydy

Opublikowano: 14.04.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1107

Nowe badania potwierdzają, że spadek populacji pszczół jest również związany z insektycydami kukurydzy, które należą do najczęściej stosowanych na świecie. Badanie rzuca więcej światła na szalony spadek liczebności populacji pszczół poprzez masowe wymieranie, znane również jako choroba upadku kolonii.

Służące do powlekania nasion kukurydzy chemikalia – znane jako insektycydy neonikotynowe służą do zabijania owadów poprzez paraliżowanie ich nerwów. Ich twórcy twierdzą, że mają “niższą toksyczność” na inne zwierzęta.

Badanie, zatytułowane “Ocena oddziaływania środowiskowego pyłu zawierającego owadobójcze neonikotynoidy pochodzące z powlekanych nasion kukurydzy na pszczoły”, zostało opublikowane przez amerykańskie stowarzyszenie chemiczne w “Environmental Science & Technology”. Naukowcy zauważają, że wzrost liczby zgonów pszczół zaczął być zauważalny gdy środek owadobójczy został wprowadzony do użytku.

Sposób, w jaki pszczoły są dotknięte przez działanie insektycydu jest związany z tym, jak jego cząstki uwalniane są do powietrza. Proces obejmuje pneumatyczne wiertarki, które zasysają nasiona, które następnie spryskują i powlekają je środkiem owadobójczym zanim zostaną posadzone w ziemi. W rezultacie owadobójcze cząstki są uwalniane do powietrza, które następnie wpływają na pszczoły. Nawet po zbadaniu jak potencjalnie uczynić maszyny bezpieczniejszymi by w jakimkolwiek charakterze nie dopuścić do wymierania pszczół, naukowcy stwierdzili, że wszelkie wariacje insektycydów zawierających neonikotynoidy nadal będą prowadziły do masowej śmierci pszczół.

Integralności całego ekosystemu jest zagrożona, jeśli populacja pszczół nie będzie ustabilizowana. Biorąc pod uwagę znaczenie pszczół w procesie zapylania, te insektycydy zagrażają przyszłości globalnej stabilności rolnictwa i żywności. Naukowcy również wspominają, że kukurydza jest coraz częściej wykorzystywana jako forma energii odnawialnej i że realne zmiany będą musiały być wprowadzone w odniesieniu do wykorzystania owadobójczych neonikotynoidów zanim będzie za późno.

Naukowcy stwierdzili: “W związku z aktualnie zwiększającą się produkcją upraw, a także kukurydzy jako odnawialnego źródła energii, prawidłowe stosowanie tych środków owadobójczych w ramach zrównoważonego rolnictwa jest powodem do niepokoju”.

Opracowanie: Anthony Gucciardi
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. fbli515 14.04.2012 20:18

    Być może jest to jedna z dróg którymi elity zmierzają do depopulacji. Uśmiercanie pszczół i innych owadów zapylających, spowoduje zanik warzyw, owoców itp. Efektem czego będą epidemie głodu.
    Ludzkość zawsze była zależna od owadów zapylających takich jak pszczoły, jeśli zginą pszczoły, my także znikniemy.
    Ale pszczoły to nie tylko zapylanie i miód, produkują także propolis, który jest uważany za naturalny antybiotyk, sam używam go często w leczeniu i szybciej dochodzę do zdrowia niż po bezmyślnie podawanych przez lekarzy antybiotykach.
    Dbajmy o pszczoły póki jeszcze możemy !

  2. fm 15.04.2012 03:59

    Rosja postawiła na bunkier nasion. To już druga taka inicjatywa.
    Monsanto chce wypuścić na rynek modyfikowane pszczoły.
    Do propolisu co ciekawe koncerny zaczęły dodawać Aspartam – proszę poszukać na produktach aptecznych. Aspartam jest słodzikiem. Propolisu raczej się nie je. Zatem po co Aspartam w propolisie?

    Aspartam = kwas asparaginowy , fenyloalanina i metanol.

    Według mnie, to oczywiste, że nas depopulują. Chemia, GMO.. tylko oni wiedzą jak szybko nas to wykańcza.. znika tyle ludzi na świecie.. nieoficjalne testy istniały od zawsze…

  3. JamiroQ 15.04.2012 11:03

    Teraz czekam na atak przeciwko “zielonym” i innym “eko-terrorystom”.
    Zginiemy marnie jak gówno sarnie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.