Pszczoły czeka śmierć głodowa

Opublikowano: 09.04.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 786

Z powodu przeciągającej się zimy pszczołom może grozić śmierć głodowa – alarmuje Tadeusz Woszczyński, Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Warszawie.

Chodzi o zapasy jedzenia, które pszczoły robią na jesieni. „One pół roku żyją w zamknięciu i zapasy powinny starczyć właśnie na ten czas. Jeśli jedzenia zabraknie, rodzina ginie – powiedział Tadeusz Woszczyński Informacyjnej Agencji Radiowej.

Owady te z końcem lutego zaczynają się rozbudzać matka składa czerw (jaja), który pozostałe pszczoły pielęgnują. Powstałe larwy trzeba jednak czymś wykarmić.

Mimo, iż pszczelarze wkładają jesienią do uli przeciętnie około piętnastu kilogramów cukru, to wyniku przeciągającej się zimy zapasy te mogą nie wystarczyć.

O tym, w jakiej kondycji są pszczoły dowiem się, gdy temperatura przekroczy 15 stopni Celsjusza – wtedy będzie można rozebrać gniazda. Jednak pszczelarze szacują, że ubytek rodzin pszczelich może sięgać nawet 30 procent.

Na podstawie: Polskie Radio
Źródło: Ekologia.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. zk 13.04.2013 00:01

    Podobno krotko po wyginieciu pszczol wyginie ludzkosc.

  2. Takie_tam 13.04.2013 00:06

    Chińczycy mają już rozwiązanie tej kwestii. Napierają z patyczkami do uszu na sady, ogrody, łąki itp hehe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.