Psy z polskich schronisk „mają branie”

Opublikowano: 02.05.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 553

W niektórych schroniskach wydarzyła się nieprawdopodobna rzecz – zabrakło bezpańskich psów. Czworonóg stał się pożądanym „towarem” w dobie epidemii, przepustką do wyjścia na zewnątrz. A co będzie później?

Zwierzęta mają ciężki los, bo zdane są na człowieka. A jak wiadomo, nie każdy, kto bierze do siebie pupila, podejmuje tą decyzję świadomie. Często ludźmi kieruje wyłącznie chęć zaspokojenia przelotnego kaprysu, a gdy minie zainteresowanie – zwierzak ląduje w lesie.

W schronisku w Starym Sączu „rozdzielono” wszystkie psy. „Odkąd weszły obostrzenia zakazujące zgromadzeń i ograniczające poruszanie się w przestrzeni publicznej, rzeczywiście zaczęliśmy otrzymywać więcej zapytań o zwierzęta” – mówi jeden z pracowników schroniska Tadeusz Pasiut. Jednocześnie podkreślił, że wraz z luzowaniem ograniczeń zainteresowanie adopcją psów spada.

W Krakowie nawet schorowane i stare psy znalazły w ostatnim czasie domy. Według psychologów domowe pupile działają jak naturalny antydepresant, co w obecnej sytuacji może być szczególnie przydatne dla samotnych osób. Do niedawna spacery z psem były też okazją do wyjścia z domu. Czy po zniesieniu zakazów i wraz z normalizacją sytuacji człowiek odwdzięczy się psu za to, że był z nim w tych ciężkich chwilach? Biorąc pod uwagę praktyki charakterystyczne dla okresu urlopowego, nie ma złudzeń – część osób bez skrupułów pozbędzie się psów, którym „poszczęściło” się znaleźć „dom”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.