PSL – partia, która ryknęła

Opublikowano: 21.07.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1117

PSL postanowiło o sobie przypomnieć nie tylko swojej wątłej grupie potencjalnych wyborców, ale też szerszej publiczności.

PSL zapewne postanowił przejawić aktywność, ponieważ badania opinii publicznej pokazują, że partia ta jest na szarym końcu preferencji wyborczych. Według badania Kantar, PSL nie przekracza nawet progu wyborczego – chciałoby na nich głosować zaledwie 4 proc. wyborców. Być może to skłoniło Władysława Kosiniak-Kamysza do działania.

Lider PSL zadeklarował, że jego partia z pewnością nie poprze LexTVN. To projekt ustawy, przyjęcie którego spowodowałoby konieczność sprzedania stacji przez amerykańską Discovery. A w praktyce odebranie koncesji. „Rządzący idą na rympał i nie liczą się z prawem”, cytuje wypowiedź lidera PSL portal wp.pl. Dodał on, że projekt ustawy dotyczącej TVN łamie też zasady wolności gospodarczej i praw do jej prowadzenia zapisane w Konstytucji. Narusza także traktaty dwustronne ze Stanami Zjednoczonymi.

Kosiniak-Kamysz jednocześnie wypowiedział się przeciwko pomysłom na likwidacje TVP Info, choć jednocześnie nie szczędził krytycznych i gorzkich słów pod jej adresem. „TVP Info w dzisiejszym kształcie jest nie do przyjęcia. Jako lekarz nie polecam tego oglądać chociażby ze względów zdrowotnych, bo można się rozchorować, słuchając tych głupot” mówił Kosiniak-Kamysz. Wyraził opinie, że TVP Info, oglądana przez wielu Polaków fałszuje i wykrzywia obraz rzeczywistości w naszym raju. Nie pozwala im wyrobić sobie własnej opinii na różne tematy.

Polityk PSL jest zdania, że telewizja publiczna potrzebuje dogłębnych i zdecydowanych reform. O szczegółach jednak nie powiedział nic.

PSL oczywiście jest w głębokim kryzysie i walczy o polityczne życie. Stąd może nagła odwaga polityków tej partii. Jest jednak faktem, że kolejni politycy deklarują sprzeciw wobec zamachu na TVN. To czyni coraz mniej realnym przyjęcie przez Sejm tej ustawy.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
akami
Użytkownik
akami

Ale gdy gwalcona jest konstytucją. Wprowadzają rozporządzeniami ograniczanie wolności obywatelskiej, rozpatrują już konieczność wprowadzania apartheidu. Tutaj już jest pisk małej myszki. I od razu widać kto jest ich panem i władcą.