Przywódca tureckiej opozycji skazany na 4 lata więzienia

Opublikowano: 05.12.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1953

Przywódca prokuryjskiej partii HDP i były kandydat na prezydenta Selahattin Demirtas został skazany przez sąd apelacyjny na cztery lata i osiem miesięcy więzienia za „propagandę terrorystyczną”.

Propaganda polegała na tym, że Demirtas wygłosił we wrześniu 2013 przemówienie, które sąd uznał za poparcie dla nielegalnego kurdyjskiego ugrupowania PPK, walczącego z rządem i uznawanego również przez Unię za organizację terrorystyczną.

Od 2016 roku Demirtas przebywa w więzieniu, pozbawiony przez parlament immunitetu i oczekuje na kolejny proces, w którym grożą mu 142 (stwo czterdzeiści dwa) lata więzienia za związki z PPK, czemu polityk zaprzecza.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: AlJazeera.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.