Przysługa Dudy dla koncernów farmaceutycznych

Opublikowano: 29.08.2015 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 407

Spotkanie z krytykami szczepionek nie wpłynęło na decyzję prezydenta. Andrzej Duda podpisał ustawę, która rozszerzy listę obowiązkowych szczepień od 1 stycznia 2017 r.

Zamiana ułatwi zakup szczepionek m.in. przeciw HPV, pneumokokom i meningokokom. Przeniesienie ona finansowanie obowiązkowych szczepień dla osób ubezpieczonych z resortu zdrowia do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dziś szczepienia obowiązkowe odbywają się zgodnie z programem szczepień. Ogłaszany jest on przez głównego inspektora sanitarnego. Koszty zakupu szczepionek do przeprowadzania obowiązkowych szczepień ochronnych, czyli ponad 80 mln zł rocznie, finansowane są z budżetu państwa z ministerstwa zdrowia.

Antyszczepionkowcy, skupieni w stowarzyszeniu „STOP NOP” napisali do prezydenta list. Apelowali w nim o likwidację obowiązku szczepień i pozostawienie dowolności w tym zakresie. Ich zdaniem szczepionki powodują autyzm i inne choroby. W czwartek minister Wojciech Kolarski spotkał się z przedstawicielami „STOP NOP”. Nie wpłynęło to na decyzję Andrzeja Dudy – prezydent podpisał ustawę.

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

chore

Komzar
Użytkownik
Komzar

Chore to jest to, że ludzie nie słuchają mądrzejszych. Od lat wielu mówi, że wszyscy obecni politycy to dwie strony tej samej monety którą w ręku trzymają właśnie koncerny i banki. Im więc ci politycy służą.
Jest jednak bardzo pozytywny wydźwięk tej ustawy. Jak wiadomo ludzie co nie kumają tego co napisałem wyżej to bardziej bydło hodowlane niż świadomi obywatele. Tym sprytnym sposobem prezydent wybije troszkę swojej trzódki której jest zdecydowanie za dużo. Mądrzejsi i myślący umkną przed tym mieczem.

beth
Użytkownik
beth

W mojej ocenie niestety nie żyjemy w wolnym kraju , po roku 1989 mieszkańcy tego tego kraju są nieustannie pozbawiani podobno wywalczonej wolności !!!!!!!!

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

Cóż, Dudziaczek robi tylko to co mu każą. Nie podskoczy wyżej własnych czterech liter.

agama
Użytkownik

Do 2017 jeszcze możecie spokojnie emigrować z tego kraju, kto jeszcze nie emigrował. Zróbcie to, nim będzie za późno.

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

Czy nie o to właśnie “naszym” rządzącym chodzi żeby co mądrzejsi wyemigrowali?
A może by tak pomieszać im szyki i zamiast wyjeżdżać zacząć wracać masowo z całego świata?
To by się dopiero działo!

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

A ja na przekór wszystkiemu zostanę :)

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Chore to jest, że takie nic (duda) po tych wszystkich latach rządzenia PO-PiS w IV RP zyskuje tyle aby zostać prezydentem, bo ciemnota z miast i wsi zapomniała (a w wielu przypadkach nawet nigdy nie słyszała) o ciemnych stronach rządów pisiorów.

reotak1
Użytkownik
reotak1

BrutulloF1 przypomnij owe ciemne strony rządów PiSu pliz. Odśwież nam pamięć.

trewor23
Użytkownik
trewor23

Aktualny prezydent jest tak samo popychany jak poprzednicy. Raz popychają koncerny farmaceutyczne (szczepionki), inny raz będzie to Izrael (lasy), a kiedy indziej Bruksela (powolna likwidacja przemysłu). Dla mnie, człowieka żyjącego w Polsce nic się nie zmieniło i nic się nie zmieni po kolejnych wyborach, ponieważ wciąż zbyt mało osób ma odwagę głosować na inne niż aktualne w sejmie ugrupowania polityczne.

fx27
Użytkownik
fx27

Przysługa dla mafii farmaceutycznych to tylko mimochodem. Głównym celem szczepień jest depopulacja i przygotowanie miejsca na przybycie ,,unych”.