Przymusowe leczenie narkomanów w Rosji

Opublikowano: 13.11.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 667

Rosyjska Duma Państwowa w trzecim, ostatnim, czytaniu przyjęła we wtorek projekt ustawy dający sądowi prawo do zobowiązywania osób uzależnionych od narkotyków do poddania się leczeniu i rehabilitacji.

Kopia sądowego orzeczenia tego rodzaju będzie kierowana do odpowiedniej placówki leczniczo-profilaktycznej.

Zgodnie z projektem ustawy, za unikanie leczenia w związku z narkomanią wprowadzana jest kara w postaci grzywny do 5000 rubli (około 150 dolarów) lub do 30 dni aresztu.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Konter 13.11.2013 12:43

    Rozumiem że to leczenie i rehabilitacja jest finansowana z podatków?

    Jak dla mnie każdy człowiek powinien mieć wolą rękę w tej sprawie, jeśli nie chce się poddawać leczeniu to jego sprawa, co komu do jego życia?

  2. jj44 13.11.2013 14:05

    Czy prawo dotyczy również narkotyków alkohol etylowy, kofeina oraz nikotyna?

  3. MichalR 13.11.2013 15:47

    Oprócz tego że osobę należy odseparować od narkotyków należy pomóc jej również znaleźć zajęcie i uwierzyć w siebie…. Sam areszt nie pomoże, a trudno mi sobie wyobrazić żeby państwo było w stanie przekonać uzależnionego że leczenie jest dla jego dobra. Jeśli uzależniony nie wierzy w leczenie to to leczenie nic nie da. Poza tym takie leczenie tanie nie jest.

    Natomiast posyłanie uzależnionych do więzień bądź aresztów mija się z celem. Wysyłamy człowieka z marginesu społecznego w miejsce gdzie może poznać więcej ludzi z marginesu którzy wytłumaczą jak radzić sobie na marginesie?

    @Konter – Twoja wypowiedź odnowiła w mojej głowie pewne pytanie.

    Nie rozumiem dlaczego więzień nie może zostać zobowiązany do pokrycia kosztów swojej odsiadki przez sugerowaną pracę w czasie odsiadki.

    Więzień w ramach darmowej odsiadki mógłby mieć zagwarantowane minimum żywieniowe (2000 kalorii) i celę zbiorową (niechby nawet na 100 osób na czymś wielkości sali gimnastycznej – zamiast łóżek kanadyjki, bądź ogrzewanie podłogowe w wyznaczonych sektorach itp.), natomiast nocleg w mniejszych salach (czyli 1-16 osobowych) łóżka, dostęp do spacerniaka i lepsze wyżywienie (produkty odzwierzęce bądź owoce importowane itp.) byłyby opłacane w ramach pracy więźnia na terenie więzienia.

    Podejrzewam że może to godzić w prawa człowieka. Jednak nie jestem pewien, bo prawnie zakład karny każdemu oferowałby możliwość zapracowania na lepsze warunki bytowe w przywięziennym zakładzie przemysłowym produkującym cokolwiek…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.