Przymusowa antykoncepcja dla imigrantek

Opublikowano: 05.02.2013 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 7

Kanał „Educational Television” wyemitował reportaż, w którym ujawnił, że imigrantki z Etiopii były nakłaniane, a czasem zmuszane szantażem do przyjmowania środka antykoncepcyjnego Depo-Provera. Reportaż wywołał skandal, a zagraniczna prasa pisze o izraelskim rasizmie wobec Żydów z Afryki, napisała „Gazeta Wyborcza”.

Do tej pory władze zaprzeczały, by lek był stosowany. Teraz Izraelski minister zdrowia nakazał lekarzom zaprzestanie podawania Depo, jeśli pacjentki nie mają wystarczającej wiedzy o tym leku i jego skutkach. Imigrantki z Etiopii twierdziły, że przez władze izraelskie (w obozach dla przejściowych oraz w tymczasowych centrach dla imigrantów) przy pomocy zastraszania lub przymusu zmuszano je, by przyjmować co trzy miesiące zastrzyk środka antykoncepcyjnego Depo-Provera.

Zeznania żydowskich imigrantek z Etiopii mogą tłumaczyć 50-procentowy spadek liczby urodzeń w społeczności etiopskich Żydów w Izraelu w ciągu ostatnich 10 lat.

„To kolejny rozdział w historii wpadek Agencji Żydowskiej i rządu Izraela, które popełniły w ramach programu sprowadzania żydowskich społeczności z całego świata do Izraela. Nie ma takiej grupy, zwłaszcza z Azji i Afryki, która nie spotkałaby się z protekcjonalnym traktowaniem, podkreślaniem wyższości kulturowej czy ukrytym lub zupełnie otwartym rasizmem ze strony izraelskiej administracji” – pisze blogerka i dziennikarka “Haaretza”, Alison Kaplan Sommer.

Źródło: PL Delfi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
lokso
Użytkownik
lokso

Że też żydowska gazeta takie rzeczy wypisuje.. Koniec świata!

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

W. w jaki to niby sposób to ze Żydzi zawędrowali też do afryki obala istnienie narodu żydowskiego?
A czemu to żydowska gazeta ma nie pisać o dyskryminacji Żydów? To nie goje w końcu, nie można dowoli dyskryminować :P