Przymusowa antykoncepcja dla imigrantek

Opublikowano: 05.02.2013 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 523

Kanał „Educational Television” wyemitował reportaż, w którym ujawnił, że imigrantki z Etiopii były nakłaniane, a czasem zmuszane szantażem do przyjmowania środka antykoncepcyjnego Depo-Provera. Reportaż wywołał skandal, a zagraniczna prasa pisze o izraelskim rasizmie wobec Żydów z Afryki, napisała „Gazeta Wyborcza”.

Do tej pory władze zaprzeczały, by lek był stosowany. Teraz Izraelski minister zdrowia nakazał lekarzom zaprzestanie podawania Depo, jeśli pacjentki nie mają wystarczającej wiedzy o tym leku i jego skutkach. Imigrantki z Etiopii twierdziły, że przez władze izraelskie (w obozach dla przejściowych oraz w tymczasowych centrach dla imigrantów) przy pomocy zastraszania lub przymusu zmuszano je, by przyjmować co trzy miesiące zastrzyk środka antykoncepcyjnego Depo-Provera.

Zeznania żydowskich imigrantek z Etiopii mogą tłumaczyć 50-procentowy spadek liczby urodzeń w społeczności etiopskich Żydów w Izraelu w ciągu ostatnich 10 lat.

„To kolejny rozdział w historii wpadek Agencji Żydowskiej i rządu Izraela, które popełniły w ramach programu sprowadzania żydowskich społeczności z całego świata do Izraela. Nie ma takiej grupy, zwłaszcza z Azji i Afryki, która nie spotkałaby się z protekcjonalnym traktowaniem, podkreślaniem wyższości kulturowej czy ukrytym lub zupełnie otwartym rasizmem ze strony izraelskiej administracji” – pisze blogerka i dziennikarka “Haaretza”, Alison Kaplan Sommer.

Źródło: PL Delfi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. lokso 05.02.2013 10:21

    Że też żydowska gazeta takie rzeczy wypisuje.. Koniec świata!

  2. Jedr02 06.02.2013 11:51

    W. w jaki to niby sposób to ze Żydzi zawędrowali też do afryki obala istnienie narodu żydowskiego?
    A czemu to żydowska gazeta ma nie pisać o dyskryminacji Żydów? To nie goje w końcu, nie można dowoli dyskryminować 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.