Przyjęcie biometrii przez pokolenia Z i millenialsów sięga 75%

Opublikowano: 03.11.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1673

Mniej więcej czterech na dziesięciu Amerykanów używa codziennie biometrii twarzy w co najmniej jednej aplikacji. Wskaźnik adaptacji dla osób w wieku od 18 do 34 lat wynosi 75 procent. Dane te pochodzą z nowego raportu firmy CyberLink zajmującej się rozpoznawaniem twarzy (przeprowadzonego online przez zewnętrzną firmę badawczą YouGov).

Według badań, w których we wrześniu wzięło udział 2455 dorosłych Amerykanów w wieku od 18 lat wzwyż, segmentami rynku wiodącymi w przyjmowaniu technologii rozpoznawania twarzy są lotniska (55 procent), banki (54 procent) i gabinety medyczne (53 procent). „Istnieje takie przekonanie, że ludzie nie są gotowi na technologię rozpoznawania twarzy, a jednak prawie wszyscy z nas używają jej codziennie w taki czy inny sposób” – mówi prezes CyberLink Jau Huang. „Ciągle pojawiają się nowe przypadki użycia dla opartego na AI widzenia komputerowego i rozpoznawania twarzy”.

Z raportu wynika, że 68 procent ludzi używa rozpoznawania twarzy do odblokowania telefonu, laptopa lub innych urządzeń osobistych, a następnie 51 procent używa go do zalogowania się do aplikacji w telefonie. „Eksplozja aplikacji mobilnych, koszmar haseł, który wygenerowały, oraz rozwiązanie logowania za pomocą twarzy, które nastąpiło, napędzały początkową adaptację na rynku masowym” – wyjaśnia Huang.

Jeśli chodzi o osoby niechętne biometrii twarzy, 54 procent twierdzi, że byłoby skłonnych do tego podczas zakupów w sklepie, jedzenia w restauracji lub podróży, gdyby lepiej chroniło to ich dane, informacje osobiste i aktywa. Znaczny odsetek (42 procent) stwierdził również, że rozważyłby to dla poprawy bezpieczeństwa w domu i miejscu pracy oraz dla wygody, gdyby skróciło to czas oczekiwania w kolejce (45 procent) lub gdyby pozwoliło im szybciej i wygodniej uzyskać to, czego potrzebują (43 procent). Za tymi czynnikami uplasowało się zapewnienie właściwego użytkowania masek (23 procent), wyeliminowanie kontaktu z człowiekiem (20 procent) oraz uzyskanie doświadczenia VIP (20 procent).

„Wielu postrzega automatyzację opartą na AI jako kluczowe rozwiązanie obecnego kryzysu pracy” – dodaje Huang. „Tradycyjne i internetowe firmy wykorzystują rozpoznawanie twarzy do automatyzacji szerokiego zestawu działań, od bezpieczeństwa i kontroli dostępu po samoobsługę, statystyki i wiele aspektów doświadczenia klienta”.

Raport pojawia się kilka tygodni po tym, jak CyberLink ogłosił, że jego możliwości biometryczne twarzy zostaną zintegrowane z parą nadchodzących Mini PC od ASUSTek.

Autorstwo: Alessandro Mascellino
Źródło zagraniczne: BiometricUpdate.com
Źródło polskie: MapaNWO.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 08.11.2022 00:11

    amerykanscy ebile oddadzą wolność i prywatność za “skrócenie czasu stania w kolejce” po hamburgera 😀 szkoda że nie dają nagrody darwina w kategorii “zniewolenie” 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.