Przygotowywanie potraw w folii aluminiowej szkodzi zdrowiu

Opublikowano: 15.06.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 465

Przygotowywanie potraw w folii aluminiowej jest szkodliwe – powiedziała endokrynolog Natalia Zubarewa, członkini Rosyjskiego Towarzystwa Dietetyków oraz Rosyjskiego Związku Dietetyków. Lekarka wyjaśnia, dlaczego nie należy tego robić.

Zubarewa podkreśla, że przygotowywanie jedzenia w folii jako takiej nie jest szkodliwe, ale to, że taka metoda gotowania, praktykowana w domu, może przyczyniać się do kumulowania się nadmiaru aluminium w organizmie. Endokrynolog przypomina, że normalnie w ludzkim ciele nie ma aluminium. „Nasz organizm jest w stanie samodzielnie pozbywać się niewielkich ilości aluminium, ale przestaje sobie z nim radzić, gdy metal gromadzi się w nadmiernych ilościach” – wyjaśnia endokrynolog.

Jak dodaje, aluminium trafia do naszego organizmu nie tylko za pośrednictwem folii, ale też w wyniku korzystania z aluminiowych naczyń, spożywania produktów, które długo miały kontakt z folią, m.in. czekolady. „Aluminium nie jest uważane za absolutnie szkodliwe, ale pojawia się coraz więcej badań wskazujących na związek między jego nadmiarem a rozwojem choroby Alzheimera, osteoporozy, chorób nerek, zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi, chorób zapalnych jelit” – ostrzega lekarka.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. la_mettrie 15.06.2020 13:38

  Aluminium to trzeci po tlenie i krzemie najczęstszy pierwiastek na tej planecie.
  Aluminium znajduje się w zbożach /mąkach, makaronach/, warzywach strączkowych (grochu, fasoli), ziemniakach, nawet w herbacie…

  nieprawdą jest twierdzenie, że normalnie w ludzkim ciele nie ma aluminium – ba! brak aluminium jest szkodliwy dla zdrowia!!

  przy tym – puszki do napojów są aluminiowe, kartoniki, np. z mlekiem – wyłożone są aluminiową folią…

  demonizowanie folii i tyle 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.