Przygotowania do powtórki 11 września?

Opublikowano: 15.10.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1755

Mieszkańcy australijskiego Brisbane z przerażeniem zauważyli ogromny samolot transportowy lecący wprost na wysoki budynek. W ostatnim momencie samolot Globemaster C-17A należący do Australijskich Królewskich Sił Powietrznych skręcił unikając zderzenia z wieżowcem.

Dla każdego obserwatora mającego w pamięci wydarzenia z 11 września 2001 roku, określanego powszechnie jako “zamach terrorystyczny” na budynki World Trade Center w Nowym Jorku, niebezpieczny lot australijskiego transportowca lecącego w mieście na wysokości 100 metrów wyglądał jak powtórka tragicznych nowojorskich wydarzeń.

Australijskie siły powietrzne RAAF tłumaczą całe zdarzenie przygotowaniami do “największego publicznego pokazu lotniczego”, który ma odbyć się w stanie Queensland.

Obawiamy się, że w tego typu ćwiczeniach kryje się coś więcej, bowiem bardzo często spektakularne i zmieniające bieg historii zdarzenia odbywały się w dziwnej koordynacji z oficjalnie przeprowadzanymi ćwiczeniami militarnymi. Przypomnijmy, że również 11 września 2001 roku – dokładnie w godzinach, kiedy miał miejsce rzekomy atak terrorystyczny – amerykańskie Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (North American Aerospace Defense Command – NORAD) przeprowadzało jedno z największych ćwiczeń militarnych (Operation Northern Vigilance), z udziałem sił amerykańskich i kanadyjskich i obejmujących takie agencje Departamentu Obrony, jak Narodowe Biuro Rozpoznania (National Reconnaissance Office – NRO), czyli jedna z najbardziej tajnych agencji wywiadu amerykańskiego zajmująca się strategicznym rozpoznaniem, jak również agencję NASA.

Warto dodać, że w ramach ćwiczeń militarnych w dniu 11 września 2001 roku zaplanowano symulację… uderzenia samolotu pasażerskiego w jeden z budynków agencji rządowych w stanie Virginia.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.)
Na podstawie: MilitaryTimes.com
Źródło: Bibula.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Nie znam się na przepisach lotniczych, tym bardziej armii australijskiej ale myślę, że pilota poniosła fantazja. Ciekawy jestem czy już jest na wylocie z armii czy tylko dostał naganę 🤔

MvS
Użytkownik
MvS

Lancz i całusa żonie podrzucił do pracy.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Noooo ale o co Wam chodzi ?! Pewnie w Australii jest za dużo praw obywatelskich i trzeba im więcej demokracji zaprawadzić :p

Murphy
Użytkownik
Murphy

Już od dawna samolotem można sterować zdalnie, więc nie widzę przeszkód by właśnie wojskowe samoloty były użyte do dywersyjnych działań jak w 9/11.