Przewodnik imigranta oszusta

Opublikowano: 22.04.2016 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 424

W rozmowie z “Mail Online” pracownica europejskiej straży granicznej Frontex Anna Śmigielska opisała tricki, jakimi posługują się imigranci, żeby przeniknąć do Europy.

Polka pracuje w obozie imigrantów Moira na greckiej wyspie Lesbos i prowadzi wstępne wywiady z przybywającymi tam na łodziach z Turcji. Najważniejsze z jej obserwacji:

– Co bogatsi płacą przemytnikom za specjalny kurs przygotowawczy do rozmowy.

– Mężczyźni „przyklejają się” do rodzin, udając braci czy mężów, lecz często ich mowa ciała zdradza, że tak nie jest.

– Odpowiedzi na temat miejsca pochodzenia są często identyczne, jak udzielone przez osoby, które przeszły wywiad przed nimi.

– Zdarzało się, że nawet migranci z Karaibów jechali do Europy przez Turcję, żeby móc podać się za Syryjczyków.

– Wielu posługuje się fałszywymi dokumentami, żeby uchodzić za Afgańczyków, Syryjczyków lub Irakijczyków. Czasami nawet Syryjczycy wolą użyć fałszywego syryjskiego paszportu, niż nie mieć go w ogóle.

– Wpadają, ponieważ często nie są w stanie powiedzieć, kto jest głową ich „ojczyzny”, czy jaka jest tam waluta, chociaż niektórzy mają w telefonach zapisane informacje o Syrii, uzyskane od przemytników za dodatkową opłatą.

Zdaniem Śmigielskiej, około 20% migrantów w Grecji kłamie w kwestii swej narodowości. Ilość oszustw rośnie w związku z zaostrzeniem kontroli. Pracownicy Frontexu pracują 24 godziny na dobę, próbując wyłapać oszustów próbujących w Grecji uzyskać europejski azyl. Na Lesbos pracuje 32 wywiadowców, w tym sześciu ekspertów od fałszywych dokumentów, a także 19 tłumaczy i 66 specjalistów od odcisków palców.

Autorstwo: Gekon
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MusX 22.04.2016 14:39

    https://www.youtube.com/watch?v=m7DGjyRHtZg – tyle w temacie Syrii i “syryjskich” imigrantow. Syria jest akurat najwiekszym kozlem ofiarnym calej operacji, nie zapominajmy o tym!

  2. BrutulloF1 22.04.2016 17:07

    Roztwór syryjski ma najwyżej 20 % a nie 80% jak tu podają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.