Przestępcy zginą na ulicach jak karaluchy!

Opublikowano: 10.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 694

Według zapowiedzi brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro, już niedługo przyjęte zostanie nowe prawo utrudniające możliwość ścigania osób i funkcjonariuszy publicznych, którzy poprzez swoje działania doprowadzili do śmierci przestępców. Jego zdaniem dzięki temu przestępcy „zginą na ulicach jak karaluchy”.

Bolsonaro twierdzi, że nowe rozwiązania ustawodawcze pozwolą na większą ochronę sił bezpieczeństwa oraz obywateli, stąd zmiana kodeksu karnego będzie miała na celu legalizację niektórych działań zabronionych dotychczas przez prawo. Tym samym kary będą mogły uniknąć osoby, które zabiją przestępców jeszcze przed oskarżeniem ich o działalność kryminalną.

Zdaniem brazylijskiego prezydenta znowelizowany kodeks karny będzie swoistą „ochroną prawną” zwłaszcza dla funkcjonariuszy walczących z przestępczością, zaś sami sprawcy zabronionych czynów „będą ginąć na ulicach jak karaluchy”. Jak na razie brazylijska policja ma bowiem prowadzić nierówną walkę z bandytami, stąd powinna być chwalona za używanie broni, a nie stawiana z tego powodu przed sądem.

Krytycy podobnych zapowiedzi twierdzą, że poluzowanie wspomnianych przepisów doprowadzi do prawdziwego rozlewu krwi, natomiast same komentarze Bolsonaro są zupełnie nie do przyjęcia. Tylko w pierwszej połowie tego roku w São Paulo zabitych przez policję wojskową zostało blisko 414 osób, stąd nowe uprawnienia jeszcze bardziej zachęcą funkcjonariuszy do pociągania za spust.

Na podstawie: Oglobo.Globo.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.