Przestańcie walczyć z Bożym Narodzeniem!

Opublikowano: 04.12.2018 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2386

Włoski minister oświaty podkreśla wagę przywiązania do wystawiania szopek i innych symboli chrześcijańskich w szkołach, po tym jak prasa doniosła o blokowaniu tego rodzaju prezentacji “z uwagi na szacunek dla innych kultur”.

“Dla mnie krucyfiks jest symbolem naszej historii, naszej kultury, naszych tradycji” – stwierdził Marco Bussetti, minister oświaty podczas spotkania ze 180 nauczycielami i pracownikami oświaty, podczas dorocznego kongresu Federacji Szkół Katolickich w Rzymie. Bussetti powiedział, że nie może sobie wyobrazić, dlaczego pracownicy oświaty mieliby mieć zastrzeżenia do symboliki chrześcijańskiej w klasach. Jakiś czas temu w Terni miała miejsce kontrowersja związana ze odwołaniem przez tamtejszą szkołę tradycyjnego przedstawienia jasełek na znak szacunku dla uczniów wywodzących się z innych kultur”. Minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini określił tę decyzję jako idiotyzm.

“Tu nie chodzi o religię” – komentował Salvini na “Facebooku” – “ale o historię, nasze korzenie, naszą kulturę; nie zamierzam tego oddawać. Niech żyje nasza tradycja i niech się szerzy!”

Miejscowi przedstawiciele polityczni odnieśli się również do decyzji dyrektora szkoły, stwierdzając, że jedynie poprzez szacunek dla naszych własnych tradycji możemy sprawić, iż inni zrozumieją że każdy jest wolny, by praktykować swoją własną wiarę, ale też szanować historię i kulturę kraju, w którym mieszka. Mam nadzieję że dzieci i młodzież w szkole będą mogły dzielić się ze swoimi kolegami, koleżankami i ich rodzicami najpiękniejszym tak wiele znaczącym okresem Świąt Bożego Narodzenia.

Włoskie gazety donoszą tymczasem o otwartej wojnie przeciwko szkolnym przedstawieniom Jasełki oraz szopek i żłobków.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Kaczor3333 05.12.2018 10:07

    To dobra wiadomość, bo dlaczego gość którego zapraszam do domu ma mi robić przemeblowanie bo nie podoba mu się ustawienie mebli. Jak się nie podoba, nikt nikogo nie trzyma na siłę. Idź tam gdzie się poczujesz lepiej. A druga sprawa, mieszkam za granicą i w moim mieście gdzie również jest trochę ciapatych, nikt nie rezygnuje z jarmarków świątecznych. Zastanawiam się czy nie są to czasami artykuły mające na celu wzbudzać nienawiść?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.