Prześladowania mniejszości seksualnych w Czeczenii

Opublikowano: 13.04.2017 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 611

Według doniesień opozycyjnej rosyjskiej gazety, w Czeczenii trwają prześladowania mniejszości seksualnych. Ludzie są aresztowani, poddawani torturom i więzieni bez przedstawienia zarzutów.

„Nowaja Gazieta” opublikowała artykuł „Zabójstwo honorowe”, w którym informuje, że w Czeczenii trwa nagonka na przedstawicieli środowisk LGBT. Gazeta donosi o ponad 100 mężczyznach, zatrzymanych i osadzonych w miejscach odosobnienia. Swoje informacje, jak twierdzi gazeta, potwierdziła swoich źródłach w organach ścigania Czeczenii, MSZ Rosji, prokuraturze Czeczenii i wśród samych aktywistów LGBT.

Zaczęło się od zatrzymania homoseksualnego mężczyzny, będącego pod wpływem narkotyków, w którego telefonie znajdowały się pornograficzne filmy i zdjęcia o homoseksualnym charakterze. Służby czeczeńskie rozpoczęły zatrzymania na podstawie kontaktów znalezionych w telefonie mężczyzny. Zatrzymani byli bici i torturowani. Wśród zatrzymanych, jak podaje „Nowaja Gazieta” są przedstawiciele duchowieństwa, znani dziennikarze telewizyjni.

W tradycyjnie muzułmańskim społeczeństwie Czeczenii oskarżenie o homoseksualizm jest równoznaczne z ostracyzmem i często śmiercią. Zatrzymani są przetrzymywani w nierejestrowanych aresztach na terenie republiki czeczeńskiej. Niektórzy są wypuszczani „z powodu braku dowodów”, ale, jak wspomnieliśmy, życie w tradycyjnym muzułmańskim społeczeństwie z choćby podejrzeniem o homoseksualizm jest niemożliwe.

Oficjalni przedstawiciele czeczeńskiej władzy odrzucili oskarżenia gazety, nazywając je zniesławieniem i kłamstwem, a także „nieudanym żartem primaaprilisowym.”

Rosyjska gazeta zwróciła się do Generalnego Prokuratora Rosji, Aleksandra Bastrykina o urzędowe sprawdzenie faktów, przedstawionych w reportażu. Reakcja na powyższe doniesienia będzie ważnym sprawdzianem dla rosyjskiej władzy.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Pires 13.04.2017 19:29

    A po co Rosja miałaby to sprawdzać? Niech zrobi tak samo!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.