Przerzucali imigrantów z Polski do Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 07.01.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 585

Polska Straż Graniczna rozbiła gang zajmujący się szmuglowaniem nielegalnych imigrantów do Wielkiej Brytanii. Przed sądem stanie siedem osób. Grozi im od ośmiu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Polskie służby przez ostatnie osiem miesięcy rozpracowywanie grupy przestępczej, która nielegalnie przerzucała na Wyspy nielegalnych imigrantów. Ich metody działania były bardzo proste. Cudzoziemcom, takim jak obywatele Ukrainy, którzy legalnie mogli przyjechać do Polski, “załatwiono” polskie dokumenty tożsamości, pozwalające im przekroczyć brytyjską granicę. Trefne paszporty i dowody osobiste były albo kradzione albo kupowane na czarnym rynku.

Ich żmudna praca dała znakomite efekty. Grupa została rozbita, jej członkowie aresztowani, a mienie – zabezpieczone.

Jak duża był skala tego przedsięwzięcia? “Z naszych ustaleń wynika, że grupa od marca do grudnia 2016 r. zorganizowała przerzut do Wielkiej Brytanii co najmniej 11 cudzoziemców, za co zainkasowała nie mniej niż 45 tys. euro” – komentował dla PAP`u rzecznik prasowy SG. Oprócz tego pogranicznicy zabezpieczyli kolejnych 100 polskich dokumentów tożsamości.

Gangiem kierowała 52-letnia kobieta mieszkająca w Zgorzelcu (województwo dolnośląskie). To właśnie jej grozi dziesięcioletni pobyt w więzieniu w związku z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą. Zarzuty usłyszy też siedem kolejnych osób, w tym trzech mężczyzn mieszkających na Dolnym Śląsku, którzy zostaną oskarżeni o udział w rzeczonym procederze.

Już teraz wobec oskarżonych zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono w sumie mienie o wartości sięgającej 90 tysięcy złotych.

Sukcesu Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej nie byłoby bez ścisłej współpracy ze służbami z innych krajów. Cegiełkę do sukcesu Polaków dołożyli funkcjonariusze z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji oraz Holandii.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. maciek 07.01.2018 18:55

    mogli im pozwolić przerzucić wszystkich i dopiero zamknąć

  2. polach 07.01.2018 22:13

    Muszą mieć jakieś pozorne sukcesy, aby brać nadal podatki z kiesy:)..

  3. Kuttel 08.01.2018 20:46

    Polskie służby, ale jakie. chyba głupio im się przyznać do takiego sukcesu…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.