Przerażająca lista błędów brytyjskich lekarzy

Opublikowano: 17.09.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 12

Narzędzia chirurgiczne zaszyte w ciele pacjenta, amputacja zdrowej nogi czy ręki, podanie złej dawki insuliny, to tylko kilka w całej listy błędów lekarzy, które niestety wciąż się zdarzają. Jak donosi „The Sky News”, w ciągu roku ponad 600 pacjentów ucierpiało z powodu poważnych błędów NHS.

Między kwietniem 2018 roku a lipcem 2019 roku doszło do 629 zdarzeń określanych jako incydenty, które nigdy nie powinny mieć miejsca, gdyż mogły skończyć się śmiercią pacjenta. W raporcie opisującym błędy lekarzy, znajdują się opisy chirurgów operujących niewłaściwe części ciała i pozostawiających w ciele chorego rękawiczki czy wiertła chirurgiczne.

W sutek nieudolności lekarzy, między innymi, jeden pacjent stracił zdrowy palec u nogi, dwóch mężczyzn przypadkowo obrzezano, jednej kobiecie wycięto fragment niewłaściwej piersi, dwóch innym pacjentkom pobrano wycinek szyjki macicy zamiast okrężnicy.

U niektórzy pacjentów przeprowadzono również zbiegi przeznaczone dla kogoś innego, w tym laserowe operacje oka, nakłucia lędźwi czy kolonoskopie. Zdarzało się też, że chory zamiast czystego tlenu wdychał normalne powietrze, lub otrzymał śmiertelnie niebezpieczną dawkę leku, w sześciu przypadkach podano niewłaściwą krew.

NHS twierdzi, że w zestawieniu do całkowitej liczby pacjentów obsługiwanych przez szpitale, liczna błędów lekarskich jest niewielka: „NHS troszczy się o ponad pół miliarda pacjentów rocznie i chociaż takie incydenty są na szczęście niezwykle rzadkie, ważne jest, aby szpitale działały w celu zminimalizowania ryzyka. Strategia bezpieczeństwa pacjentów, opublikowana w lipcu, zapewnia personelowi NHS jeszcze większe wsparcie w wykonywaniu ich zadań i obejmuje nowy program edukacyjny oraz wiodący na świecie system zgłaszania incydentów w celu zmniejszenia ryzyka błędu ludzkiego”, stwierdził rzecznik NHS.

Profesor Derek Alderson, prezes Royal College of Surgeons, powiedział: „Chociaż te przypadki są bardzo rzadkie, to nigdy nie powinny się wydarzyć, są one wyjątkowo traumatyczne dla pacjentów i ich rodzin, mogą być również druzgocące dla samych chirurgów i personelu medycznego”.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o