Przeprowadzono symulację zniszczenia asteroidy

Opublikowano: 05.03.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 591

Astronomowie z Petersburga i Tomska wykonali symulację zniszczenia asteroidy za pomocą rakiet z bronią jądrową. Naukowcy starali się przetestować skutki eksplozji na ciało niebieskie podobny do asteroidy Apophis, która w 2029 roku zbliży się do naszej planety na niebezpieczną odległość.

Według specjalistów najbardziej efektywnie i bezpiecznie można ją wysadzić we właściwym czasie, kiedy znajduje się z dala od naszej planety. Do zniszczenia asteroidy, zdaniem naukowców, konieczne jest oddziaływanie głowicy jądrowej o energii eksplozji przynajmniej jednej megatony TNT.

W takim przypadku część asteroidy zamieni się w gaz i ciecz, a część dozna fragmentacji i pęknie na kilkunastometrowe kawałki. Dlatego właśnie im dalej zostanie dokonana destrukcja tym mniejsze prawdopodobieństwo, że szczątki rykoszetem trafią w Ziemię.

Symulacje wskazują, że prawie wszystkie kawałki pozostające po zniszczeniu asteroidy będą leciały w grupie ale po zmienionych orbitach, co przy odpowiednio dużym dystansie, w większości przypadków powinno uchronić naszą planetę od groźby kolizji.

Na podstawie: innov.ru
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Light 09.03.2016 05:42

    Istotne jest chyba również, pod jakim kątem wlecą w atmosferę Ziemi. Jeżeli będzie to kąt prosty, to nawet kilkunastometrowe kawałki po prostu spłoną/stopią się/odparują w górnych partiach atmosfery.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.