Przenieśmy do Polski całe wioski z Syrii!

Opublikowano: 21.06.2017 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 434

Szefowa frakcji Zielonych w Parlamencie UE, Ska Keller, proponuje przenoszenie do Europy Wschodniej całych wspólnot muzułmańskich. Jej zdaniem pomoże to lepiej zintegrować „uchodźców” z Syrii w homogenicznym otoczeniu społeczeństw, w których prawie nie ma wyznawców islamu.

Propozycja przesiedlania całych wiosek Syryjczyków do Europy Wschodniej padła m.in. w wywiadzie Keller dla „Neue Osnabrücker Zeitung”. „Mogę sobie wyobrazić na przykład takie przenosiny jakiejś jednej wspólnoty na Łotwę” – opowiadała o swoim pomyśle, który ma skłonić Syryjczyków, żeby dobrowolnie osiedlali się także we wschodniej części naszego kontynentu. „Ten pomysł z syryjskimi wioskami jest oczywiście tylko jedną z możliwości, którą należy wykorzystać, zwłaszcza w sytuacji, gdy Syryjczycy odmawiają zamieszkania tam, gdzie dotąd nie ma żadnych uchodźców z ich kraju. Jest udowodnione, że ludzie chętnie idą tam, gdzie są już ich rodacy, bo to ułatwia proces rejestracji i późniejszą integrację” – oznajmiła Keller.

Domaga się ona, by tego rodzaju model został teraz poddany ogólnoeuropejskiej dyskusji, nawet wbrew woli takich krajów, jak Polska, Węgry i Czechy. „W ostateczności trzeba będzie te kraje do tego zmusić”- proponuje deputowana, wskazując, że odmowa przyjmowania azylantów z krajów muzułmańskich jest rażącym naruszeniem unijnych zasad. „Dla globalizacji, zmian klimatycznych, ale także dla migracji, nie ma rozwiązań na poziomie narodowym” – twierdzi Keller i oczekuje, że jej inicjatywa zostanie rozpatrzona podczas najbliższego (22 – 23 czerwca) szczytu Unii w Brukseli poświęconego m.in. kwestii relokacji migrantów.

Niemieccy Zieloni od początku kryzysu migracyjnego byli zwolennikami pełnego otwarcia się Europy na migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu i entuzjastami tzw. „Wilkommens Kultur”. Liderka tego ugrupowania Katrin Göring-Eckardt we wrześniu 2015 roku wypowiedziała słynne już zdanie w obliczu wielkiej fali migracyjnej: ”Nasz kraj się zmieni i to drastycznie – bardzo się z tego cieszę”.

Po wydarzeniach kolońskiego Sylwestra politycy Zielonych próbowali tłumaczyć brutalne seksualne ataki azylantów na kobiety różnicami kulturowymi i niedostateczną integracją. Po ostatnim Sylwestrze krytykowali natomiast jako „rasistowskie” działania policji, która ich zdaniem miała stygmatyzować młodych mężczyzn o arabskim wyglądzie, stosując „profilowanie rasowe”.

Do wrześniowych wyborów do Bundestagu Zieloni idą z hasłami dalszego budowania społeczeństwa wielokulturowego, bezwarunkowego otwarcia się na imigrację, a także małżeństw dla wszystkich. Sondaże od miesięcy wskazują jednak, że Zieloni systematycznie tracą poparcie, nawet wśród dotychczasowych zwolenników i w kolejnej kadencji może im przypaść wyłącznie rola opozycji pozaparlamentarnej.

Autorstwo: Agnieszka E. Wolska z Kolonii
Na podstawie: Noz.de
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. MvS 21.06.2017 09:28

  Tia, czarne ludziki nasłane przez zielone ludziki będą integrowane na siłę z białymi ludzikami. Pewnie pod nadzorem niebieskich. Jeszcze tylko żółtych i czerwonych brakuje…

 2. agama 21.06.2017 10:10

  Niemcy traktuję Polskę jak swoją oborę, tradycja

 3. wtem 21.06.2017 10:24

  może do szkoły trzeba panią wysłać, w Polsce mamy mniejszość muzułmańską od XVIIw.

 4. MvS 21.06.2017 10:38

  Do jakiej szkoły. Przecież to całkowicie zielone jest. Mniejszość parlamentarna (~8%) plecie, co jej slina na język przyniesie. W tym roku wybory.

 5. rumcajs 21.06.2017 11:23

  Ja bym ta pania i inne podobnie myslace wysłał w “prezencie” dla byczków z ISIL…
  lub gett, które chce nam fundowac. Może kilka razy dziennie poczucie w sobie “gościnności” tychże byczków, da jej ukojenie wieczne, albo przypływ rozumu..

 6. BrutulloF1 21.06.2017 13:34

  Zintegrowałbym pięść z jej głupim ryjem.

 7. Hassasin 21.06.2017 18:42

  1400 lat dym.A.nia kuzynek pierwszego stopnia…efekt…..od 1000 lat na arabski przetłumaczono 100.000 pozycji tyle ile w Hiszpanii w ciągu ostatnich 5 lat.. Na 9 noblistów arabskiego pochodzenia 5ciu to pokojowe nagrody Nobla, takie jak dla Bobka Barana. Ściągają do EU hordy DEBILI ..efekt chowu wsobnego 🙁

 8. Szaman 21.06.2017 23:36

  O tak! Pojedyńcze oderwane osoby nie potrafią się zasymilować więc całe wioski dobrze zorganizowanych i znających się ludzi z pewnością stwierdzą .. no tak ta nasza kultura to do du**y jest czas przyjąć polską… Czy ci Niemcy maja w ogóle mózgi czy też myślą układem nerwowym?

 9. MichalR 22.06.2017 10:47

  Jeśli chcielibyśmy iść na kompromisy z Unią i wypełnienie kwot uchodźców, to w mojej ocenie powinniśmy przyjąć wymaganą przez Unię liczbę uchodźców głównie z UKRAINY – w tym w pierwszej kolejności samotne matki z dziećmi poniżej 12 roku życia, a w dalszej kolejności całe rodziny. Uważam że powinniśmy dyskryminować z całą stanowczością mężczyzn. W szczególności samotnych mężczyzn, którzy są w największym stopniu zagrożeni radykalizacją.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.