Przenieście się do Polski, albo stracicie pracę!

Opublikowano: 28.07.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 360

Linie lotnicze Ryanair nadal nie zmieniły przedmiotowego stosunku do swoich pracowników. Irlandzki przewoźnik zaapelował do 100 pilotów i 200 osób z personelu kabinowego – aby przenieśli się do Polski, w przeciwnym wypadku stracą pracę.

Zgodnie z ostatnim ostrzeżeniem Ryanaira aż 100 pilotów i 200 osób z personelu kabinowego powinno starać się o przeniesienie – jeszcze przed sezonem zimowym – do szybciej rozwijających się oddziałów w Polsce, aby uniknąć zwolnienia. Irlandzka linia lotnicza twierdzi, że poniosła tak duże straty w związku z powtarzającymi się strajkami załogi, że konieczne będzie przeprowadzenie redukcji etatów.

Już w środę część pilotów, która ma zostać zwolniona, otrzymała wypowiedzenia z 90-dniowym wyprzedzeniem. Ryanair wydał w związku z tym specjalny komunikat: „Powodem redukcji jest szybki rozwój polskich linii czarterowych Ryanair, notujących w 2018 roku rosnący zysk oraz obserwowany w Irlandii spadek liczby rezerwacji oraz przychodów z biletów.

Jest to częściowo rezultat ustawicznych strajków irlandzkich pilotów, które mają negatywny wpływ na drogie rezerwacje krótkoterminowe oraz sprzedaż biletów z dużym wyprzedzeniem. Wiąże się to z nadwyrężeniem zaufania klientów do wiarygodności naszych irlandzkich rozkładów lotów”.

W środę został zatwierdzony plan redukcji przed sezonem zimowym w tym roku. Liczba samolotów, które mają swoją bazę w Dublinie zostanie zmniejszona z 30 do 24, a część z nich zostanie odesłana do Polski. W wyniku wtorkowego 24-godzinnego strajku pilotów Ryanaira, linie musiały odwołać 16 lotów, na czym straciło 2500 klientów.

Zdjęcie: skeeze (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.