Przemoc w więzieniach i szpitalach psychiatrycznych

Opublikowano: 11.02.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 583

IRLANDIA. Europejski Komitet Zapobiegania Torturom w opublikowanym raporcie skrytykował władze Irlandii za tolerowanie brutalnego zachowania personelu więziennego. Komitet ma również liczne zastrzeżenia wobec sytuacji panującej w zakładach psychiatrycznych.

Eksperci Komitetu odwiedzili w Irlandii posterunki policji, areszty, więzienia oraz zamknięte zakłady psychiatryczne. Ich zdaniem brutalne zachowanie policji i przemoc strażników w więzieniach nadal stanowi problem irlandzkiego systemu więziennictwa. Komisja skrytykowała też stosowanie “cel obserwacyjnych”, w których umieszczani są więźniowie podejrzani o problemy psychiczne. Wytknęła Irlandii także przepełnienie w celach i złe warunków przetrzymywania więźniów.

Komitet zalecił irlandzkim władzom prowadzenie regularnych szkoleń, które uświadomią policjantom i personelowi więziennemu, iż złe traktowanie zatrzymanych nie jest tolerowane i będzie podlegać surowym sankcjom. Komitet ostro ocenił również sytuację w szpitalach psychiatrycznych. Eksperci stwierdzili wysoki poziom przemocy wśród pacjentów i personelu. Władze irlandzkie zostały zobowiązane do wprowadzenia nowych przepisów dotyczących zakładów psychiatrycznych, które zastąpić powinny obecne, pochodzące z XIX wieku.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. falcon_millenium 11.02.2011 18:21

    W Irlandii… a w Polsce to normalka. Pamiętam jak wzięli znaną mi dobrze starszą osobę do szpitala… tylko, że zawieźli ją do psychiatryka… znaleźliśmy ją tam po 3 dniach w stanie ciężkiego przedawkowania prochów na uspokojenie i zrobienie roślinki z człowieka… bicie to standardowy straszak.. na komisariatach.. na izbie wytrzeźwień czy właśnie w psychiatrykach… wystarczy mieć trochę rozbujaną młodość i wie się takie rzeczy… w Polsce według mnie nie ma poziomu przemocy. W Polsce jest tylko przemoc.
    Niedowartościowaniu pracownicy służb “władczych” nic poza tym nie umieją. Zaczynają od znęcania się psychicznego a jak ktoś od tego zaczyna szaleć, wtedy mu wciskają, że podniósł na nich rękę.. i zaczyna się dopiero psychopatyczne “LANIE” – jak leci.. efekt?.. z reguły dosyć ciężki a w papierach nasmarowane “Napaść na funkcjonariusza” / “Psychiczne niezrównoważenie – zagraża innym – zamknąć” . Wszystkie służby mundurowe podlegają pod to samo prawo… przepraszam.. bezprawie..

    potrafią być totalnie popaprani.. i milion świadków nie pomoże na władcze kłamstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.