Przekręt polityków PiS wokół PCK

Opublikowano: 03.11.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 652

Sam fakt naruszenia norm prawa i etyki, jak się zdaje, nie robi na PiS już wrażenia wobec mnogości afer, które ostatnio ujrzały w tej partii światło dzienne. W tym jednak wypadku sprawa jest wyjątkowo obrzydliwa, bo dotyczy okradania ludzi potrzebujących.

Najkrócej rzecz ujmując z kontenerów PCK, do których ludzie wrzucają rzeczy przeznaczone dla najbiedniejszych, zorganizowana grupa wybierała co lepsze sztuki odzieży, które następnie sprzedawała w lumpeksach, prowadzonych przez zaprzyjaźnionych właścicieli. Część w ten sposób nieuczciwie zarobionych pieniędzy szła do kieszeni oszustów, a część, jak informują media i prokuratura, miała zasilać kampanie wyborcze, w tym byłej minister edukacji Anny Zalewskiej. Poza tym prokuratura jest zdania, że przywłaszczono sobie również 46 (!) ton żywności przeznaczonej dla ludzi naprawdę jej potrzebujących.

Choć śledztwo toczy się już od dłuższego czasu, to ma ono charakter rozwojowy, o czym świadczą kolejne zarzuty przedstawiane wciąż nowym działaczom PiS. Tym razem usłyszał je Jerzy S., który miał uczestniczyć w procederze jako kierowca zatrudniony w PCK, ale jednocześnie był w poprzedniej kadencji radnym miejskim we Wrocławiu. Jerzy S. nie przyznaje się do winy i obiecuje, że wyjaśni sprawę, kiedy dokładnie zapozna się z zarzutami.

„Gazeta Wyborcza” informuje, że według jej ustaleń kolejne zatrzymania to kwestia czasu.

Jak do tej pory zarzuty ma już 8 osób, choć najbardziej frapujące jest pytanie o rolę w tej aferze Anny Zalewskiej, niegdyś minister edukacji, obecnie eurodeputowanej. Prokuratura odmawia odpowiedzi, czy Zalewska i były poseł Piotr Babiarz zostali choćby przesłuchani w tej sprawie.

Sprawa okradania Polskiego Czerwonego Krzyża powinna zstać jak najszybciej wyjaśniona a winni, niezależnie od funkcji, jakie w tej chwili pełnią, nawet jeśli są chronieni immunitetem, ukarani jak tylko to będzie możliwe. Jeśli będzie, w sytuacji, gdy PiS kontroluje prokuraturę.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 03.11.2019 12:23

    Syjoniści nie mają skrupułów..

  2. Cosmo 03.11.2019 18:52

    Aż dziwne, że jeszcze Ziobro nie ukręcił sprawie łba. Chyba że to jego narzędzie szantażu prezesa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.