Przegłosowano impeachment prezydent Brazylii

Opublikowano: 19.04.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 603

Dwie trzecie Izby Deputowanych Kongresu Narodowego Brazylii – 342 osoby – w niedzielę zagłosowało za impeachmentem prezydent kraju Dilmy Rousseff – poinformowano podczas transmisji na żywo telewizji Globo z sali posiedzeń.

Dyskusja Izby Deputowanych była bardzo napięta. Każdy deputowany podchodził do mikrofonu i w ciągu 10 sekund miał podjąć decyzję — zagłosować za lub przeciw.

Jednak prawie żaden z nich nie zmieścił się w tym przedziale czasowym, każdy wyrażał swoje przemyślenia w związku z losami Rousseff. Przez cały czas wokół mikrofonu stał tłum deputowanych, którzy krzyczeli, klaskali lub wygwizdywali przeciwników, a niektórzy próbowali nawet śpiewać piosenki.

Po uzyskaniu 342 głosów zwolennicy złożenia Rousseff z urzędu zaczęli burzliwie świętować ten wynik. Skakali, wymachiwali plakatami z napisem „Tak!” (dla impeachmentu) i śpiewali piosenki. Kilka minut później głosowanie zostało wznowione.

Tym sposobem impeachment został poparty przez deputowanych, teraz ostateczną decyzję ma podjąć najwyższa izba — Senat. W ciągu dziesięciu dni ma tam zostać powołana specjalna komisja, a następnie senatorzy zagłosują w sprawie dymisji prezydenta.

Brazylijska opozycja domaga się odejścia prezydent ze stanowiska od kilku miesięcy. Wcześniej deputowani wnieśli do Kongresu żądanie dymisji Rousseff i wszczęcia śledztwa w sprawie jej związku z oszustwami podatkowymi i wykorzystaniem środków budżetowych do finansowania swojej kampanii wyborczej w 2014 roku.

Sama Dilma Rousseff odrzuca wszystkie wysuwane przeciwko niej zarzuty.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.