Przedszkola i żłobki we Włoszech tylko dla szczepionych dzieci

Opublikowano: 11.03.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1458

Od dziś włoskie dzieci bez kompletu szczepień nie są wpuszczane do żłobków i przedszkoli. W przypadku uczniów szkół podstawowych niezaszczepienie dziecka dodatkowo wiązać się ma z karą finansową dla rodziców.

Mimo że specjalna ustawa została przegłosowana w 2017 roku i weszła w życie niewiele później, do tej pory niektórzy parlamentarzyści i rodzice robili wszystko, aby opóźnić jej realne konsekwencje. Sprawa otarła się nawet o Sąd Najwyższy, który w osobnym orzeczeniu stwierdził, że szczepionki na pewno nie powodują autyzmu (choć kilka lat temu była głośna sprawa z wyrokiem tego samego sądu, w którym orzeczono, że szczepionka MMR wysołała autyzm – przypis WM). Dyrektorzy placówek też stosowali ulgi: nie żądali zaświadczenia o szczepieniach, wystarczyło odpowiednie zaświadczenie podpisane przez rodzica, że dziecko jest szczepione. Ale teraz prawo zaczęło być egzekwowane bez taryf ulgowych.

Krajowe stowarzyszenie dyrektorów placówek oświatowych wydało oświadczenie: „Od poniedziałku wobec tych, którzy nie przedstawią wymaganego zaświadczenia, stosować będziemy przepisy prawne”.

Ustawa, która wciąż wywołuje kontrowersje, wprowadziła 10 obowiązkowych szczepień: przeciwko polio, błonicy, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu b, krztuścowi, odrze, różyczce, śwince, ospie i bakterii haemophilus influenzae typ B. Kara za brak któregoś z nich w przypadku ucznia szkoły podstawowej wynosić ma 500 euro, ale postanowiono, że dzieci zostaną do szkół wpuszczone.

Włosi są oburzeni, ale w większości stosują się do nakazu: poziom wyszczepialności w ostatnim czasie wzrósł do 95 procent.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

A co z przedszkolami prywatnymi?

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

@krygiel. Jestem tego samego zdania. Czyli będziemy (albo już jesteśmy) nazwani antyszczepionkowcami. Jesteśmy źli, bo chronimy swoich bliskich. Sam nie mam dzieci, ale moje rodzeństwo ma. Za…ię, jeśli szczepionka ruszy moją bratanicę.

mike
Użytkownik
mike

Trzeba się w końcu zacząć organizować, zebrać, wynająć lokal, zatrudnić zaufaną osobę i tam dzieci posłać.

Dziwi mnie, że rodzice nie chcą szczepić a pchają dzieciaki prosto na systemowe programowanie do przedszkola czy szkoły.

Aida
Użytkownik

Podobno to u nas są te złe jakościowo szczepionki, to jak to w końcu jest?

Złe szczepionki/szczepienia z zasady czy chodzi tylko o zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i ich ochronę po ewentualnych szkodach, jeśli szczepimy?

Ktoś, coś wyjaśni?

lboo
Użytkownik
lboo

Nic tak nie mobilizuje do sprzeciwu jak jawny przymus i odebranie wolności decydowania o sobie. Liczę na południowy temperament.
Skoro uciekają się do przymusu to oznacza że te ogromne fundusze ładowane w propagandę, “niezależne badania” i wszystkie inne miękkie środki perswazji nie działają. A to oznacza że ich porażka jest blisko.