Przedsiębiorcy zamierzają postawić sobie pomnik

Opublikowano: 25.12.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1886

Z inicjatywy Adama Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, zawiązany został komitet budowy Pomnika Polskich Przedsiębiorców – Twórców Siły Państwa i Bogactwa Narodu. Właściciele firm zamierzają postawić samym sobie monument, aby w ten sposób promować przedsiębiorczość w przestrzeni symbolicznej.

Funkcja rzecznika małych i średnich przedsiębiorców została ustanowiona w 2018 roku. Jest on powoływany przez Prezesa Rady Ministrów na sześcioletnią kadencję, a jego podstawowym zadaniem jest ochrona interesów środowiska MSP. Funkcję od początku jej ustanowienia pełni wspomniany Abramowicz, były poseł Prawa i Sprawiedliwości prowadzący od 1990 roku własną działalność gospodarczą.

Okazuje się, że rzecznik sektora MSP w ubiegłym tygodniu zorganizował spotkanie świąteczne, połączone z ogłoszeniem zawiązania się komitetu budowy Pomnika Polskich Przedsiębiorców – Twórców Siły Państwa i Bogactwa Narodu. W skład inicjatywy poza samymi właścicielami firm mają wchodzić również naukowcy, publicyści i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Nie wiadomo jeszcze w jakim mieście miałby powstać wspomniany pomnik. Abramowicz przedstawił natomiast całą koncepcję. Przybrałby on więc postać niewielkiego parku, w którym znalazłyby się tablice upamiętniające postacie ważne z punktu widzenia polskiej przedsiębiorczości. Dodatkowo monument miałby zostać postawiony za pieniądze pochodzące z dobrowolnej zbiórki publicznej.

Na podstawie: fpg24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.