Przedsiębiorcy szantażują pracowników tańszymi Ukraińcami

Opublikowano: 28.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1505

Stowarzyszenie „STOP Nieuczciwym Pracodawcom” alarmuje o narastającym problemie wykorzystywania masowego napływu uchodźców z Ukrainy. Przedsiębiorcy mają więc stosować wobec swoich pracowników szantaż, przymuszając ich do pracy za niższe stawki z powodu ukraińskiej konkurencji na rynku pracy.

Organizacja na swojej stronie internetowej informuje o napływających do niej doniesieniach od polskich kobiet. Zwłaszcza pracownice sektorów gastronomicznego i hotelarskiego mają być straszone przez biznesmenów, że zostaną zwolnione lub obniżone zostaną ich wynagrodzenia, bo „na ich miejsce są Ukrainki gotowe do pracy”.

Prezes stowarzyszenia Małgorzata Marczulewska w wypowiedzi dla jego witryny podkreśla, że w przeciągu miesiąca zwróciło się do niego już kilka osób z podobnym problemem. Sprzątaczki z hotelu pracowniczego w Szczecinie poinformowały z kolei o obniżeniu godzinowej stawki z 15 do 13 złotych, właśnie z powodu gotowości do pracy przybyszek zza wschodniej granicy.

Według Marczulewskiej mamy tym samym do czynienia z „prawdziwym renesansem biznesowego kombinowania, by przyciąć pracowników na wynagrodzeniu lub zatrudniać jak najwięcej osób jak najniższym nakładem finansowym”. Jednocześnie przestrzega ona przed bagatelizowaniem problemy, ponieważ przedsiębiorcy rzeczywiście czują się obecnie gotowi do podejmowania takich decyzji.

„STOP Nieuczciwym Pracodawcom” uważa więc, że podobne przypadki powinny być eliminowane przez inspekcję pracy oraz odpowiednio krytykowane przez społeczeństwo. Firmy wykorzystujące ukraińskich uchodźców do straszenia polskich pracowników należy również poddawać ostracyzmowi.

Na podstawie: StopNieuczciwymPracodawcom.pl
Źródło: Autonom.pl

11

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 28.04.2022 21:15

    Nie chodzi tu tylko o Ukraińców. Prędzej czy później wszyscy stracimy pracę potem domy, państwo i wszelką własność bo taki jest plan. Plan to nie teoria spiskowa to nie wymysły moje to jest ogłoszone publicznie i spisane dodatkowo.
    Żeby to się nie stało to trzeba wysiłku i odwagi a żeby się stało potrzeba jedynie bierności.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.