Przedsiębiorcy nie płacą

Opublikowano: 17.06.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 540

W ubiegłym roku ponad 83 tysiące pracowników nie otrzymały należnych wynagrodzeń. Średnia kwota, z którą zalegają im pracodawcy, to 11,5 tys. zł. Aż 73% Polaków uważa, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich działań przedsiębiorców.

Państwowa Inspekcja Pracy odnotowała w 2014 roku opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń w sumie na ponad 171 milionów złotych. PIP odkryła takie praktyki u 2603 pracodawców, którzy mieli zaległości wobec 83,3 tys. osób. Rekordowa należność wobec jednego pracownika wyniosła 80 tys. zł.

Z sondażu TNS Polska wynika, że zdecydowana większość Polaków potępia takie postępowanie pracodawców i nie znajduje żadnego usprawiedliwienia dla niewypłacania wynagrodzeń.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. atoreli123 17.06.2015 19:43

  najczęściej to nie z wyzysku a dlatego że pracodawca nie ma kasy, najczęściej chwilowe problemy z płynnością. Co ma w takiej sytuacji zrobić pracodawca? Może zamknąć firmę lub starać się łatać dziury i dawać najbardziej potrzebującym lub najwięcej krzyczącym. W takiej sytuacji pracodawca prawie zawsze nie bierze już sam wynagrodzenia…

  WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW UWAŻA ŻE NIE MA DLA TAKIEGO ZACHOWANIA WYTŁUMACZENIA…większość polaków to pracownicy, którzy nie mają pojęcia o tym co oznacza być pracodawcą…

 2. argos1 17.06.2015 22:52

  Niewypłacenie należnego wynagrodzenia pracownikowi przez “pracodawcę” to kradzież. Kradzież jest przestępstwem, pomimo różnych motywów próbujących usprawiedliwić ten czyn, to kradzież jest czynem karalnym. Motywy do popełnienia przestępstwa (kradzieży) bywają różne np. chciwość, zazdrość, niewypłacalność, bieda, ubóstwo, głód, ale w żaden sposób nie usprawiedliwiają złodzieja, który dokonał karalnego czynu kradzieży!
  Kradzież jest przestępstwem, a złodziej podlega ściganiu z urzędu, w oparciu o prawo karne.
  Jeśli wszyscy wokół zaczniemy siebie nawzajem bezkarnie okradać, motywując swoje czyny kradzieży jakimiś “TŁUMACZENIAMI”, to obecne prawo przestanie wtedy obowiązywać i nastąpi chaos i anarchia.

 3. lboo 17.06.2015 23:44

  @atoreli123: Przecież jest takie proste rozwiązanie, skoro przedsiębiorcom jest tak ciężko, a pracownikom najemnym tak lekko. To dlaczego ci uciskani przedsiębiorcy nie rzucą tego wszystkie zatrudnią się w jakiejś firmie i będą mieć wszystko w d… będą mogli tylko wymagać i brać grubą kasę.
  Nie rozumiem, czy wszyscy ci przedsiębiorcy są idiotami że nie wybierają łatwiejszego chleba? A może to po prostu altruiści i wspaniałomyślnie cierpią żeby społeczeństwu było lepiej.

 4. Piechota 18.06.2015 09:30

  A co mnie pracownika obchodzi co znaczy być pracodawcą? Nie ma żadnego tłumaczenia! Za zrobioną pracę trzeba płacić, albo jak nie masz jeden z drugim pieniędzy na wypłatę dla pracowników, to albo weź kredyt lub sprzedaj willę, złoto i samochody i wypłać pracownikom, albo zamknij firmę!!!

 5. beth 18.06.2015 09:51

  Warto zapoznać się z dokumentalnym filmem obrazującym, kto tak naprawdę w Polsce robi ekstra kasę na polskim podatniku;

  https://www.youtube.com/watch?v=sXU9LrhZ8pk

 6. atoreli123 18.06.2015 21:42

  witam, ok zgoda a 70% podatków to nie kradzież? a co wszyscy mądrzy powiecie na taką sytuację kontrahent ci nie płaci, nie masz na wypłaty ale wiesz że za miesiąc ci zapłaci…mimo to likwidujesz firmę; wchodzi syndyk zabiera większość kasy pracownicy dostają jeszcze mniej lub nic czy może czekasz i starasz się spiąć to wszystko?

  nie jest to wszystko takie czarno-białe, łatwe i oczywiste…

 7. realista 18.06.2015 21:49

  dla komuchów widać jest… .. .

 8. reotak1 18.06.2015 23:46

  atoreli123 popieram w 100% – kto nigdy nie prowadził działalności w Pl i grzmi wielkim głosem na powyższy temat jest jak kobieta bezdzietna, która jest specjalistką od wychowywania dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.