Przedsiębiorcy chcą łatwiejszego zatrudniania imigrantów

Opublikowano: 10.03.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2851

Reprezentująca lobby biznesowe Konfederacja Lewiatan domaga się od rządu, aby ten wprowadził rozwiązania prawne, które w sposób natychmiastowy ułatwią sprowadzanie do naszego kraju większej liczby imigrantów. Organizacje przedsiębiorców od dawna twierdzą bowiem, że procedury są zbyt skomplikowane, dlatego powinno odejść się między innymi od konieczności przejścia pełnej procedury zezwolenia na pracę przez cudzoziemców.

„Naszym celem jest zmniejszenie obciążeń pracodawców przy jednoczesnym zapewnieniu cudzoziemcom odpowiednich warunków pracy. Deficyt pracowników, którzy rozpatrują wnioski w urzędach w znacznym stopniu spowalnia proces zatrudniania cudzoziemców, ale nie jest to jedyna przeszkoda dla pracodawców” – stwierdził w rozmowie z „Forbesem” Robert Lisicki, radca prawny i dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.

Zdaniem jego organizacji konieczne jest więc wydłużenie okresu, na który rejestrowane jest oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy z 6 do 18 miesięcy, ponieważ tego typu dokumenty są bardzo dobrze uregulowaną i uszczelnioną procedurą legalizacji zatrudnienia. Dzięki takim ułatwieniom odciążone zostałyby Urzędy Pracy, podobnie jak postulat wprowadzenia maksymalnego terminu siedmiu dni (od dnia złożenia wniosku o wydanie zezwolenia na pobyt i pracę) na umieszczenie w dokumencie podróży odcisku stempla.

Pośpiech w realizacji żądań przedsiębiorców ma być związany z faktem, iż zwłaszcza na ukraińskich imigrantów otwierają się powoli kolejne rynki pracy. „Janusze biznesu” obawiają się więc zwłaszcza 2020 roku, kiedy Ukraińcy będą mogli łatwiej podejmować pracę na terytorium Niemiec. Już teraz obcokrajowcy uciekają jednak m.in. do Czech, oferujących im dużo lepsze zarobki.

Na podstawie: Forbes.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szwęda 10.03.2019 12:08

  Powinny być wprowadzone rozwiązania prawne, które regulują wysokość wynagrodzeń w zależności od dochodów firmy i ilości pracowników i ich kompetencji.

 2. 8pasanger 10.03.2019 13:28

  Proponuję ogłosić w tej sprawie referendum skoro wpuszczenie 1,5miliona Ukraińców było im mało…..

 3. KrisK 11.03.2019 01:35

  Pracodawcy nie tyle nie chcą płacić więcej to nie mają z czego płacić więcej bo klienci nie chcą więcej płacić za usługi i towary Przy tak niskich marżach nie da się płacić więcej bo nie ma z czego dopóki my nie zaczniemy chcieć płacić więcej dopóty nie będziemy zarabiać więcej zatrudnienie imigrantów to nie jest wymysł konieczność Po pierwsze nie ma ludzi do pracy Po drugie nie stać pracodawców na zatrudnienie drogich pracowników w nisko dochodowych firmach

 4. koszyk91 11.03.2019 06:50

  Lewiatan to jedno z wielu imion szatana. Reszty sami się domyślcie. Oni marzą o nwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.